Attiva – innowacyjna metoda regeneracji skóry

Niestety, wraz z upływem czasu nasze komórki produkują coraz mniej kolagenu – białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Proces ten jest nieunikniony, jednak u każdej osoby przebiega inaczej, o czym decydują przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Konsekwencją utraty kolagenu w skórze jest jej wiotczenie, powstawanie zmarszczek i bruzd. Oprócz oznak starzenia, niezadowolenie z wyglądu naszej skóry przynosi m.in. nagromadzony tłuszcz i blizny. Nie musisz godzić się na te niedoskonałości!

Radiofrekwencja podskórna Attiva to innowacyjny zabieg przywracający skórze jędrność i elastyczność. Z radiofrekwencji podskórnej Attiva skorzystasz m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i w Częstochowie.

Na czym polega zabieg Attiva?

Attiva wykorzystuje działanie fal radiowych RF, jest to tzw. radiofrekwencja podskórna.

Dzięki specjalnej sondzie, która jest wprowadzana pod skórę za pomocą cienkiej kaniuli, fale docierają bezpośrednio do tkanek. Fale radiowe za pomocą podwyższonej temperatury obkurczają włókna białkowe i pobudzają komórki do produkcji kolagenu. Efektem jest przede wszystkim poprawa napięcia i gęstości skóry. Kaniula jest w stanie oddziaływać na tkanki z wysoką dokładnością, dlatego Attiva wyróżnia się większą skutecznością od zabiegów, w których fale radiowe są podawane przezskórnie. Wysokość temperatury, z jaką fale oddziałują na tkanki, jest dobierana do rodzaju problemu. Podczas liftingu tkanki są odgrzewane do około 50 stopni, natomiast leczenie blizn czy usuwanie tkanki tłuszczowej wymaga wyższej temperatury. Wzrost temperatury podczas zabiegu jest stale kontrolowany za pomocą umieszczonej w kaniuli sondy.

Jak wygląda radiofrekwencja podskórna Attiva?

Attiva to kolejna alternatywna metoda dla chirurgicznego liftingu skóry, która nie pozostawia blizn i przynosi niesamowite efekty. Terapia pobudza skórę do stopniowej regeneracji, której pełne rezultaty są widoczne po 4-12 tygodniach. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i trwa od około 45 do 90 minut. Aby zminimalizować ból lub uczucie dyskomfortu, podawane jest znieczulenie miejscowe. Zasinienie skóry lub niewielki obrzęk znikają zwykle w ciągu kilku godzin. W Bieńkowscy Clinic czas, liczba zabiegów i intensywność terapii jest dostosowywana do problemu i preferencji Pacjenta. Zabieg należy do komfortowych, a rekonwalescencja jest stosunkowo krótka, jej dokładna długość zależy od intensywności terapii.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Attiva?

Lifting stworzony jest dla osób, które pragną odmłodzić bądź zregenerować skórę, pozbyć się fotouszkodzeń i oznak starzenia, takich jak zmarszczki marionetki czy ,,chomiki’’. Radiofrekwencja podskórna to również doskonały sposób na wyeliminowanie blizn i rozstępów. Jednak Attiva to nie tylko zabieg rewitalizacji zwiotczałej skóry twarzy, szyi czy dekoltu, lecz także jedna z metod usuwania rozstępów, cellulitu i tłuszczu. Co więcej, zabiegowi Attiva może być poddana twarz i inne partie ciała. Radiofrekwencja podskórna poradzi sobie z problem wiotkiej skóry brzucha, piersi czy ramion, a także zregeneruje okolice intymne po przebytej ciąży.

Jakie efekty daje radiofrekwencja podskórna Attiva?

Eksperci z Bieńkowscy Clinic zapewniają, że efektów w postaci odmłodzonej, głęboko zregenerowanej skóry lub eliminacji tkanki tłuszczowej możemy spodziewać się już po pierwszej sesji. Aplikowane podskórnie fale radiowe RF stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzają krążenie i usprawniają metabolizm.

Jeśli jesteś zainteresowana radiofrekwencją podskórną Attiva w Bieńkowscy Clinic, odwiedź stronę internetową Kliniki, skontaktuj się drogą telefoniczną lub przyjdź do jednej z placówek w Bydgoszczy bądź Częstochowie.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *