Czy warto kupować tanie buty?

Tendencja mówi, że kupowanie tanich butów jest przede wszystkim domeną kobiet. Tak – mężczyźni kupują obuwie zdecydowanie rzadziej, ale i decydują się na buty znacznie droższe i z lepszych firm. Tanie buty kuszą po prostu kobiety, które lubią buszować po sklepach.

Tanie buty – jakość i cena

Oczywiście znajdą się w sklepach perełki, które będzie można zakupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, a ich jakość będzie na dobrym lub poprawnym poziomie, ale tanie buty zwykle pozostawiają wiele do życzenia pod jej względem. Im niższa cena obuwia, tym niższa będzie dokładność ich wykonania, a materiał, z którego zostaną wykonane gorszy. Pozostaje jeszcze kwestia, o jakich butach mowa. Jeżeli chcemy zakupić klapki pod prysznic albo jedno-sezonowe balerinki to faktycznie czasem po prostu nie warto przepłacać. Są też panie, które wolą posiadać w szafie wiele par różnorodnych, tańszych butów zamiast jednej pary porządnych, skórzanych botek. Wszystko jest kwestią gustu, a uzależnienie od kupowania butów może być naprawdę silne!

Zakup taniego obuwia wiąże się też z gorszą reakcją naszych stóp. Jeżeli materiał wewnętrzny nie pozwala skórze stóp oddychać, a wkładki nie są w żadnym stopniu profilowane to, może się zdarzyć, że nasza stopa nie będzie zadowolona.

To, co może nas czekać przy źle dobranym obuwiu to:

  • odparzenia,
  • odciski,
  • złe ułożenie stopy pod względem ortopedycznym,
  • nieprzyjemny zapach po całym dniu.

Powinno to spowodować szybką reakcję właścicielki. Mianowicie kupno nowej pary w zastępstwie tej, która zawiodła. Odpowiednim zachowaniem byłby zakup butów lepszej jakości, pozbawionych sztucznych materiałów wewnątrz – niestety większość osób decyduje się na zakup butów innej firmy po prostu.

Tanie buty – więcej nie znaczy lepiej?

Pozostaje jeszcze kwestia zasobności portfela i podejścia do zakupu butów. Tanie buty dla jednych będą oznaczały zupełnie co innego niż dla drugich. Dla części osób tanie buty to oryginalne, skórzane botki za kilkaset złotych, ale w promocji. Dla innych natomiast będą to balerinki z bawełny dostępne na pobliskim bazarku. Jeżeli jednak podejdziemy do zakupu obuwia rozsądnie, a nasze zakupy nie staną się toksycznym nałogiem, może się okazać, że wyszukiwanie dobrych ofert stanie się zarówno sposobem na oszczędność, jak i na znalezienie ciekawej, atrakcyjnej cenowo oferty.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, żeby tanie buty zapełniały naszą szafę – warto jednak zainwestować w kilka dobrych par, które posłużą nam odrobinę dłużej niż sezon. Poza tym nasze stopy będą nam za to wdzięczne. Klasyczne szpilki, dobre, ocieplane śniegowce, czy fajnej jakości biegówki to naprawdę genialny pomysł. Być może po czasie zmienimy też podejście i zaczniemy uważniej dobierać tę część garderoby. Nie oznacza to, że musimy całkiem zrezygnować z taniego obuwia! Rób jednak zakupy rozmyślnie, wolniej i z myślą o jakości, nie tylko o cenie.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *