Czym jest tzw. zielona żywność?

Współczesny świat przepełniają tworzywa sztuczne. Dużą ingerencję człowieka zauważamy również w branżach spożywczej i kosmetycznej. Oferowane przez nie produkty bywają często bardzo przetworzone. Tymczasem nasze ciała potrzebują pokarmów i preparatów naturalnych takich jak zielona żywność. Szczęśliwie istnieją jeszcze miejsca na ziemi, w których wciąż możemy spotkać bujną przyrodę i czerpać z niej to, co najlepsze.

Produkty zielone, czyli źródło niezbędnych składników odżywczych

Zielona żywność, inaczej nazywana superżywnością lub produktami zielonymi, to suplementy diety, które powstają z najwyższej jakości naturalnych składników. Te zaś pozyskiwane są z terenów, na których wciąż jeszcze można spotkać dziewiczą przyrodę, a ich obróbka sięga minimalnego stopnia. Stąd możemy w mediach spotkać się z określeniem tego typu produktów jako najzdrowszej żywności na świecie. Musimy przyznać, że nie jest ono na wyrost, gdyż zielona żywność stanowi bogate źródło ważnych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych. Jakich?

W superżywności znajdziemy niezbędne:

  • witaminy,
  • minerały,
  • enzymy,
  • przeciwutleniacze,
  • aminokwasy.

Ponadto produkty zielone zawierają w sobie również inne substancje, kluczowe dla zachodzących w naszym organizmie procesów metabolicznych.

Jak „działa” zielona żywność?

Korzyści, jakie płyną dla naszego zdrowia ze spożywania produktów zielonych, wiążą się zarówno z bogactwem ich składu, jak i sposobem działania.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Energy, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości naturalnych suplementów diety: „Aby superżywność dała oczekiwane rezultaty, wszystkie wchodzące w ich skład substancje aktywne powinny pracować w złożonych i dokładnie zdefiniowanych połączeniach. A ściślej – tak na siebie wzajemnie oddziaływać, żeby w efekcie dawać pomnożone korzyści (efekt synergii). Dodatkowo wszystkie składniki produktów zielonych muszą być w odpowiednich ilościach. Tylko idealne proporcje substancji aktywnych są w stanie zapewnić ich odpowiednie wchłanianie, a co za tym idzie optymalne wykorzystanie. I to właśnie zapewnia czysto naturalny skład najwyższej jakości z najkorzystniejszych terenów upraw”.

Gdzie najlepiej kupować zieloną żywność?

Obecnie rynek oferuje wiele tego typu produktów, tak w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Z pewnością wygodniej i korzystniej jest robić zakupy w sieci. Bez wychodzenia z domu i o każdej porze dnia znajdziemy w niej superżywność pod postacią alg takich jak hawajska spirulina czy tajwańska chlorella, jęczmienia tybetańskiego, owoców dżungli amazońskiej i wielu innych.

Nim jednak zdecydujemy się na zakup, zwróćmy uwagę na to, czy firma pośredniczy w sprzedaży suplementów, czy też jest ich producentem. Naszym zdaniem warto zaopatrywać się bezpośrednio u wytwórcy. Najlepiej, jeśli producent istnieje na rynku od lat, a jego produkty znane są odbiorcom w co najmniej kilku krajach.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Profesjonalna firma zamieszcza na swojej stronie dokładne opisy wszystkich oferowanych artykułów. Dzięki temu mamy dostęp do ważnych informacji takich jak skład, pochodzenie surowców czy kwestie posiadania certyfikatów BIO.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *