Farbowanie włosów ombre. Zobacz, czy będzie pasował Ci pasował ten styl w koloryzacji!

Można z powiedzieć, że ombre w ostatnich latach stało się prawdziwym hitem nie tylko w dziedzinie koloryzacji, ale też manicure czy nawet ubioru. Ombre na paznokciach stało się doskonałym uzupełnieniem włosów w stylu ombre, które możemy zauważyć u coraz większej liczby kobiet. Czy jednak efekt ombre na włosach będzie pasował każdemu? Podpowiadamy, do kogo najbardziej pasuje ten styl i w jaki sposób przeprowadzić skuteczną, a zarazem prostą koloryzację ombre!


Farbowanie włosów ombte

Na czym polega farbowanie włosów ombre?

Ombre to styl w koloryzacji włosów, który polega przede wszystkim na stopniowym rozjaśnianiu włosów do jasnego koloru na końcówkach, przy pozostawieniu włosów wyraźnie ciemniejszych u nasady. Przy farbowaniu włosów na ombre styl bardzo ważne jest to, by przejście między jaśniejszym a ciemniejszym kolorem było jak najbardziej naturalne, dlatego należy w tym przypadku postawić na przejścia między dwoma kolorami w postaci delikatnych refleksów.

Ombre blond hair – dla blondynek czy brunetek?

W związku z tym, że koloryzacja ombre polega na uwypukleniu wyraźnej różnicy w kolorze włosów u nasady i na końcówkach, najlepiej będą w niej wyglądały naturalne brunetki – pozostawienie włosów ciemnych u nasady oraz rozjaśnienie włosów na końcówkach rozświetli twarz, a przy tym przyniesie pewien efekt odmłodzenia. Warto podkreślić, że ombre bardzo rzadko wykonuje się w odwrotnej konfiguracji – to znaczy ciemne końcówki w połączeniu z włosami jasnymi u nasady, bowiem nie przyniesie to spektakularnych efektów koloryzacji. Oczywiście ombre będzie również bardzo dobrze wyglądało na włosach szatynek czy pań o rudych włosach – w szczególności, że przy włosach ciemnych u nasady końcówki mogą mieć odcień blondu lub nawet delikatnych rudości. Przy włosach blond najlepiej postawić na delikatnie rozjaśniane pasemka (refleksy) mniej więcej od połowy głowy.

Ombre na długich czy krótkich włosach?

Trzeba przyznać, że ombre jest takim stylem w koloryzacji, który najlepiej wygląda w połączeniu z długimi włosami – w takim przypadku przejście między dwoma kolorami może rozciągnąć się na większą powierzchnię włosów, a przy tym wyglądać bardzo naturalnie. Ombre nie wykonuje się natomiast na krótkich włosach, gdyż w takiej sytuacji efekt nie byłby dobrze widoczny. Jednak na ombre możemy z powodzeniem decydować się przy włosach do ramion czy przy modnej w ostatnim czasie fryzurze na “boba”. Trzeba jednak pamiętać o tym, by rozjaśnione końcówki zajęły mniejszą powierzchnię włosów niż w przypadku długich fryzur.

Farba do włosów ombre – korzystaj z prostych rozwiązań!

Koloryzacja włosów w stylu ombre to doskonały sposób na wyraźną, a jednocześnie subtelną zmianę w naszym wyglądzie. Prawda jest jednak taka, że ostateczny efekt zależy nie tyle od naszych wrodzonych umiejętności, co wyboru odpowiedniej farby do włosów. Wiele pań boi się, że nie poradzi sobie samodzielnie z koloryzacją ombre, dlatego decyduje się na nią w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jednak na rynku kosmetycznym znajdziemy również takie farby do włosów, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb koloryzacji ombre.

Przy domowej koloryzacji włosów doskonałym rozwiązaniem mogą być farby do włosów ombre L’Oreal Paris, których opakowania zostały wyposażone w specjalny grzebyk, ułatwiający rozprowadzenie farby na powierzchni włosów oraz przeprowadzenie całego procesu koloryzacji włosów. W ofercie marki znajdziemy też farbę dedykowaną blondynkom, które chciałby stworzyć na swoich włosach efekt ombre w postaci delikatnych blond pasemek i refleksów.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *