Idealny prezent dla przyjaciółki – świece wykonane w domu

Jeśli zbliża się dzień urodzin czy imienin Twojej najlepszej przyjaciółki, pragniesz ją obdarować oryginalnym upominkiem z okazji świąt Bożego Narodzenia, albo jakichś innych, ważnych wydarzeń, świetnym pomysłem jest własnoręczne wykonanie świecy! Choć pewnie wiele osób w tym momencie się zdziwi, nie jest to wcale takie trudne, jak się wszystkim wydaje! Tym bardziej, że potrzebne półprodukty można obecnie z łatwością kupić online. Jak więc wygląda robienie świec?

By upiększyć dom

Choć niemożliwe jest obecnie życie bez elektrycznego światła, nadal uważamy że światło świec jest bardzo subtelne i romantyczne – tworzy doskonały nastrój! Nic więc dziwnego, że w czasie ważnych uroczystości, upojnych chwil we dwoje, w kominkach, na stołach w czasie świąt, a nawet na tortach płonie ogień. By więc upiększyć dom, nadać mu niezwykłą atmosferę, a także po prostu go udekorować, wystarczy postawić na stołach czy szafkach zapalone świece. Będzie to wspaniały prezent dla każdej kobiety – gdy zaś prezent będzie nie tylko efektownie wyglądał, ale też ładnie pachniał, zadowolenie będzie podwójne! Tym bardziej, że niektóre zapachy pobudzają, bądź odprężają – zapalona świeca może więc zadziałać jak element aromaterapii. Stosujmy lawendę, miętę, grejpfrut, pomarańczę i cynamon – wybór jest naprawdę ogromny! Ale jak zrobić świeczkę w domu? Eco Flores to sklep internetowy, który sprzedaje półprodukty do ich wytwarzania. Wystarczy odwiedzić stronę sklepu i je zamówić – tylko co należy kupić?

Wykonanie świeczki

Jak wykonać świeczkę? Eco Flores doradza kupić wybrane barwniki oraz kompozycje zapachowe – najlepiej takie, które są preferowane przez osobę, której masz wręczyć prezent. W ofercie jest naprawdę mnóstwo różnych propozycji – wraz z dodatkami, jak ozdobne perełki, farby, czy na przykład cynamon, anyżowe gwiazdki, albo suszone owoce. Można je wszystkie zatopić w wosku, bądź też umieścić na nim później. Najważniejszy jest jednak zakup parafiny, bądź właśnie wosku – palmowego, sojowego lub pszczelego. Bryłkę należy rozpuścić, następnie dodać wszystkie dodatki, które chcemy i przelać do wybranej foremki, które również możemy zakupić w sklepie. Przelewając wosk do formy, należy umieścić w niej wcześniej blaszkę do knota, wraz z zatkniętym w niej knotem. W ten sposób wosk zastygnie wokół niego, tworząc świecę. A później? Pozostaje już tylko zostawić gotowy prezent do ostygnięcia i opakować – najlepiej w celofan.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *