Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Dobrze dopasowane okulary dodają stylu i uwydatniają to, co najpiękniejsze w twarzy. Dlatego ważne, aby starannie dobrać każde oprawki, zarówno te ze szkłami korekcyjnymi, jak i te przeciwsłoneczne. Podpowiadamy, jak wybrać ładne okulary.

Kształt twarzy a okulary
Kształt twarzy a okulary

Twarz okrągła
Adele, Ginnifer Goodwin, Kelly Osbourne – to gwiazdy o okrągłej twarzy. Jeśli Ty także masz niskie czoło oraz krągłe policzki i podbródek, powinnaś postawić na oprawki w kształcie kwadratu lub prostokąta. Okulary tego typu wydłużą i wyszczuplą twarz.

Twarz owalna
Najszerszym miejscem owalnej twarzy są policzki, podbródek jest lekko zaokrąglony, a czoło wysokie. Jeśli masz owalną twarz, to jesteś szczęściarą! Oznacza to, że będziesz wyglądała dobrze w każdym kształcie oprawek. Pamiętaj jedynie o tym, aby dopasować rozstaw okularów tak, aby nie był węższy niż odległość wyznaczana przez zewnętrzne granice policzków.

Twarz trójkątna
Twarz trójkątna jest jednym z wyznaczników kobiecości. Cechuje ją szerokie czoło, podkreślone kości policzkowe oraz długi podbródek. Oprawki dobierane do tego typu urody powinny wizualnie zmniejszyć szerokość górnej części twarzy. Doskonale nadadzą się do tego okulary w kształcie motyla lub te bez oprawek albo z częściowo odsłoniętym brzegiem szkła.

Twarz prostokątna
Ostre rysy prostokątnej twarzy możesz łatwo złagodzić zaokrąglonymi oprawkami. Noś okulary w kształcie owalnym albo wybierz te drapieżne w seksownym kocim kształcie. Uroku z pewnością dodadzą Ci także okulary o wąskich, prostokątnych szkłach.

Najważniejsze to mierzyć
Wybór dopasowanych okularów to trudne zadanie. Czasem wymaga on zmierzenia dziesiątek różnych oprawek. Jednak w XXI w., aby sprawdzić jak pasują one do kształtu twarzy, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Można zrobić to online korzystając ze specjalnych aplikacji. Duży wybór oprawek w atrakcyjnej cenie znajdziesz choćby na stronie www.okularowy.pl Pamiętaj, aby kupując w sieci, korzystać jedynie z ofert sprawdzonych sklepów optycznych.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *