Jak ujędrnić skórę skórę ciała? Poznaj niezawodne sposoby na lifting ciała!

Skupiając się na młodym i nieskazitelnym wyglądzie skóry twarzy, większość z nas zapomina o tym, że równie duże skłonności do starzenia ma skóra naszego ciała. Po 25. roku życia systematycznie spada produkcja kolagenu i elastyny w organizmie, co widocznie odbija się na wyglądzie skóry ciała. Wraz z upływem czasu staje się ona coraz bardziej wiotka i mało jędrna. Możemy jednak bardzo skutecznie zapobiec temu procesowi poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków czy zabiegów ujędrniających. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, jak skutecznie ujędrnić skórę, aby uzyskać efekt liftingu ciała!

Sposoby na ujędrnienie skóry – balsamy do ciała

Ujędrnianie skóry ciała warto rozpocząć od podstaw, czyli stosowania odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji ciała, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby w ich składzie znalazły się przede wszystkim skuteczne substancje nawilżające. Musimy pamiętać o tym, że wraz z wiekiem nasza skóra traci też kwas hialuronowy, który odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie. Brak właściwego nawodnienia skóry jest przyczyną jej nadmiernego przesuszania się, co przyczynia się także do jej szybszego wiotczenia. Dlatego do codziennej pielęgnacji skóry ciała warto wybierać balsamy bogate w kwas hialuronowy, mocznik lub inne składniki o właściwościach intensywnie nawilżających. Jeżeli skóra ciała wyraźnie straciła swoją jędrność, zwróćmy uwagę, aby znalazły się w nim także odpowiednie substancje ujędrniające, np. kofeina, wyciąg z bluszczu czy zielona herbata.

Ujędrnianie skóry poprzez masowanie

Samo posiadanie skutecznego balsamu nawilżająco-ujędrniającego nie zagwarantuje nam sukcesu w walce z wiotką i pozbawioną elastyczności skórą. Bardzo ważna jest także prawidłowa aplikacja balsamu, która powinna odbywać się poprzez masowanie skóry. W trakcie wcierania kosmetyku należy wykonywać na skórze masaż, który poprawi krążenie krwi i limfy w skórze, co nie tylko zwiększy jej napięcie, lecz także poziom wchłanialności składników aktywnych balsamu. Masaż możemy też wykonywać bezpośrednio przed nałożeniem balsamu, np. podczas kąpieli przy pomocy specjalnej, szorstkiej rękawicy. Na rynku znajdziemy też elektryczne masażery, które pozwolą wykonać to zadanie jeszcze precyzyjniej.

Jak ujędrnić skórę? Peeling

Podobne efekty do masażu przyniesie nam regularne wykonywanie peelingu ciała. Peeling pozwoli złuszczyć martwy naskórek, ,,torując drogę” składnikom aktywnym do głębszych warstw skóry, a także poprawić napięcie i ukrwienie skóry. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie wykonywać peelingu częściej niż 1-2 razy w tygodniu, żeby nie narazić skóry na podrażnienia.

Zabiegi ujędrniające, czyli profesjonalny lifting ciała

Skuteczne sposoby na ujędrnianie skóry ciała znajdziemy nie tylko w drogerii, lecz także gabinetach medycyny estetycznej. Specjaliści dysponują dziś ogromną ilością zabiegów ujędrniających, które są w stanie przynieść nie tylko bardziej widoczne, lecz także szybsze i trwalsze efekty ujędrnienia. Jednym z takich zabiegów ujędrniających jest Ultraformer III dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. To całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny zabieg liftingujący, który wykorzystuje działanie wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU do skutecznego ujędrniania skóry. Ultradźwięki, trafiając do głębokich warstw skóry, pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu uzyskujemy naturalny efekt jej ujędrnienia. Rezultaty zabiegu będą widoczne już po 2-3 miesiącach po zakończonej procedurze zabiegowej i mogą utrzymać się przez wiele lat. Bardzo ważne jest to, że wystarczy pojedynczy zabieg, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Zainteresowani zabiegiem Ultraformer III z wykorzystaniem ultradźwięków? Szczegółowy opis zabiegu znajdziecie na stronie:
https://klinikamiracki.pl/zabieg/ultraformer-iii-lifting-ultradzwiekowy/

Poznajcie też inne propozycje zabiegów ujędrniających dostępnych w Klinice Miracki!

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *