Jakich składników szukać w dobrym kremie nawilżającym?

Oczywiste jest, że krem nawilżający ma za zadanie nawilżać skórę twarzy. Nie zawsze jest to jednak logiczna kwestia. Wiele marek kosmetycznych otula chwytami marketingowymi swoje produkty, aby zwiększyć ich sprzedaż. Na skutek tego, możesz aplikować krem na skórę twarzy w nadziei, że nawodni ją i uczyni miękką, a nie będziesz dostrzegać żadnych zmian i efektów. To wina tego, że w takim kremie może wcale nie być składników odpowiadających za nawilżenie. Sprawdź, jakie substancje powinny widnieć na etykiecie kremu, by mieć pewność, że nawodni on cerę!

Co powinien zawierać najlepszy krem nawilżający

  • Ceramidy – są to lipidy, które wchodzą w skład płaszcza hydro-lipidowego odpowiedzialnego za ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i utratą wody, jeśli płaszcz ten będzie dobrze zbudowany, bez żadnych braków, skóra będzie wykazywała zdrową kondycję. Ciężko jest zadbać o ochronną warstwę, ponieważ skóra na każdym kroku styka się z czynnikami ją osłabiającymi, dlatego też warto w kremie nawilżającym szukać tych składników, a mianowicie – ceramidów.
  • Gliceryny – składnik ten bardzo dobrze nawilża skórę, sięgając nawodnieniem do najgłębszych warstw skóry. Gliceryna jest ceniona zwłaszcza przy skórze suchej i wrażliwej, które są podatne na przesuszenie, infekcje i podrażnienia mimo, że składnik ten ma tak pozytywne właściwości ciężko jest znaleźć go w kremie nawilżającym, dlatego też warto wspomnieć o kremie nawilżającym do twarzy Mixa, który zawiera aż 10% gliceryny, a dodatkowo również kompleks ochronnego masła karite.
  • Mocznik – ważne, aby jego skład nie przekraczał 10%, ponieważ poniżej tego stężenia ma on właściwości nawilżające, a o takie chodzi, jeśli sięgasz po krem nawilżający. Mocznik pomaga bowiem w procesach nawadniających skórę.
  • Kwas hialuronowy – jest wyjątkowo cenny, jeśli sięgasz po krem nawilżający dla skóry dojrzałej i/lub starzejącej się. Składnik ten dogłębnie nawilża oraz tworzy wodny płaszcz ochronny na skórze, dodatkowo wiąże on wodę i sprawia, że na dłużej znajduje się ona w strukturach skóry i nie paruje mimowolnie.
  • Skwalen, wazelina, parafina – to główne składniki, które odpowiadają za to, że dostarczona do wnętrza skóry woda nie paruje, ale zapewnia wszystkie dobroczynności związane z jej obecnością, nie tylko nawilżenie, ale również miękkość, gładkość, promienność i młody wygląd.

Nie tylko skład kremu ma znaczenie

Obecność wyżej wymienionych składników jest bardzo ważna, jeśli od kremu oczekujesz faktycznego i dostrzegalnego nawilżenia. Równie istotne jest, aby krem zawierał jak najmniejszą ilość składników dodatkowych, czyli konserwantów, barwników czy substancji zapachowych. Im ich mniej, tym cera zwyczajnie będzie zdrowsza. Szczególne znaczenie ma to w kwestii pielęgnacji wrażliwej twarzy, która jest bardzo podatna na takie drażniące składniki, jak i inne czynniki zewnętrzne. Mimo, że skład kremu jest niezwykle ważny, to nie najważniejszy. Na równi z nim można potraktować konsystencję kremu. Zawsze przed kupnem zbadaj ją i oceń. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w drogeriach, jeśli jednak masz taką możliwość, skorzystaj z niej. Sięgaj po kremy o aksamitnej formule, która jest lekka i ,,rozpływa się’’ pod palcami. Zbyt gęste kremy mogą obciążyć skórę i zapchać ją. Pamiętaj, że lekka konsystencja produktu nie oznacza, że ma on zły lub mało treściwy skład. Dobre kremy nawilżające mogą mieć jednocześnie delikatną formułę i bardzo drogocenny skład.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *