Kuferki, czyli torebki w kształcie trapezu

Torebka to ten rodzaj dodatku, bez którego właściwie nie sposób wyobrazić sobie kompletną kobiecą stylizację – zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Stanowią one nie tylko estetyczne dopełnienie kreacji, ale również pełnią bardzo istotną funkcję, którą jest przechowywanie różnego rodzaju przydatnych drobiazgów. Konieczność połączenia estetyki z funkcjonalnością sprawiło, że obecnie jednym z najbardziej uniwersalnych typów torebek są tak zwane kuferki.

Czym jest kuferek?

Swoją nazwą kuferek zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi, wynikającemu z zastosowania usztywnionych ścianek, które są nieco nachylone ku sobie. Z każdej strony torebka posiada kształt trapezu i dlatego przypomina nieco drewniane skrzynie z wiekiem. Usztywnienie ścianek powoduje, że torebka przez cały czas nie traci swojego pierwotnego kształtu, nie zapada się w sobie i nie przyjmuje formy znajdujących się wewnątrz niej przedmiotów. Z tego powodu kuferki uznawane są za dodatek bardzo elegancki, idealnie spisujący się przede wszystkim w towarzystwie bardziej formalnych stylizacji. Niemniej na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór tego typu torebek – od wersji mini, które możemy nosić na pasku, jak i bardziej pakowane modele przeznaczone do noszenia w ręce.

Do czego pasuje kuferek?

Kuferek, jako torebka, stanowi jedynie dodatek do stylizacji, a zatem powinniśmy dobrać go dopiero na końcu. Do jakich kreacji takie rozwiązanie będzie pasować najlepiej?

– „Kuferek jest rozwiązaniem dość uniwersalnym” – mówi przedstawicielka firmy Manzana – Odpowiednio dobrany będzie idealnie komponował się zarówno ze stylizacją na spotkanie biznesowe, jak i do casualowej kreacji, która ma być przede wszystkim wygodna. Należy pamiętać o zachowaniu proporcji – większe torby będą świetnie pasować do typowych jeansów, swetra i balerin, które zakładamy wybierając się na zakupy bądź spotkanie przy kawie, jednak gorzej poradzą sobie w towarzystwie spodni typu chino i białej koszuli, które zakładamy udając się do pracy. Im większa torba, tym mniej formalny jest jej charakter.

Kolorystyka kuferków

Drugą, bardzo istotną kwestią przy wyborze kuferków jest ich kolorystyka, materiał z którego został wykonany etc. Rynek pod tym względem jest bardzo zróżnicowany, co bardzo utrudnia podjęcie decyzji, którą torebkę kupić. Nie zawsze to, co wydaje się najładniejsze jest najlepszym wyborem – o wszystkim decyduje, czy uda nam się dopasować kuferek do stylizacji. Warto zachować pewien klucz kolorystyczny i dobierać kolor kuferka zgodnie z kolorystyką innych dodatków i obuwia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się nawet wybranie kuferka, która pasuje do koloru włosów.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *