Kurtka dla psa – czy lepsza od sweterka?

Okrycia wierzchnie dla psa stają się coraz bardziej popularne. Każdy właściciel czworonoga chce mu zapewnić ciepło w chłodne dni, a także podkreślić charakter swojego pupila. Kiedy nadchodzą zimne poranki, nie każdy pies czuje się na spacerze komfortowo. Brak równomiernego rozmieszczenia sierści na ciele, operacja czy po prostu duży dyskomfort, skłania właściciela do wybrania ubranek dla swojego psa.

Jakie ubranie dla psa?

Najważniejsza, aby zwierzak czuł się wygodnie i komfortowo, część ubranek zamiast chronić pieska jest jedynie piękną ozdobą, która tak naprawdę przeszkadza czworonogowi. Mając na uwadze jego dobro, warto zainwestować w kurtkę dla psa, która zapewni mu ciepło, bezpieczeństwo i nie będzie krępowała ruchów. Mróz, chłód, wilgoć – nikt tego nie lubi, a już w szczególności małe rasy psów takie jak York, Chihuahua, Ratlerek czy Shih Tzu. W sklepach można też znaleźć miękkie ocieplacze dla większych zwierzaków.

Ubranie dla psa powinno spełniać kilka wymogów, przede wszystkim najważniejsze, aby było wykonane z materiałów zapewniających swobodę, takich jak gruba bawełna czy polar. Sprawdzą się również nowoczesne tkaniny nie przepuszczające wilgoci, a jednocześnie zachowujące odpowiednią cyrkulację powietrza.

Rozmiar kurtki dla psa należy dopasować do jego rozmiarów. Za duża będzie mu spadała i plątała się pod łapami. Za ciasna spowoduje ucisk wokół łap, co może sprawić, że zwierzak będzie się drenować i próbować zrzucić ubranko. Warto pamiętać, o tym, aby stopniowo przyzwyczajać psa do okrycia wierzchniego, ponieważ na początku nie jest to dla niego naturalne. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, należy zwierzaka dokładnie zmierzyć – od szyi do nasady ogona, obwód szyi oraz obwód klatki piersiowej za przednimi łapami. Należy zostawić około 4-6 cm luzu pomiędzy sierścią, a ubraniem.. Dodatkowo ważne jest, aby ubranie dla psów pozwalało im swobodnie załatwiać potrzeby fizjologiczne, bez zdejmowania wdzianka.

Kurtka dla psa – zabezpieczenie przed zimnem

  • Stylowy sweterek czworonoga

Sweter to elastyczne i wygodne ubranko dla psów, które zapewnia im ciepło i bezpieczeństwo w mroźne i wietrzne dni. Zazwyczaj wykonany z bawełny lub mieszanki grubej bawełny z syntetycznymi tkaninami. Dobrze, gdy ma zapinki lub rzepy, które łatwo odpinać. Staranne wyprofilowanie swetra nie podrażnia skóry psa. Najbardziej praktyczne są ciemne barwy tkanin, na których zabrudzenia nie rzucają się w oczy.

  • Nieprzemakalna kurtka dla psa

Kurtka wykonana starannie z nieprzemakalnej tkaniny, chroni przed wilgocią oraz wiatrem, jednocześnie zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Wyposażona w zatrzaski, suwak lub rzepy bardzo łatwo daje się zakładać i zdejmować. Lepsza będzie pozbawiona kaptura, który może zasłaniać oczy zwierzakowi w trakcie spaceru lub posiadająca na grzbiecie guzik, którym można zamocować kaptur. Idealna na długie spacery w każdą pogodę.

  • Pelerynka i narzutka idealna na początek

Dla piesków, które nie są przyzwyczajane do noszenia dodatkowego ubrania dla psa przeznaczone są mało inwazyjne peleryny i narzutki, które jedynie delikatnie otulają pieska wokół szyi i łap, nie krępując mu ruchów.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *