Kwiaty i… Jaki upominek oprócz bukietu?

Kwiaty stanowią idealny prezent niemal na każdą okazję – urodziny, oświadczyny, rocznicę ślubu czy tak popularny obecnie „baby shower”. Niepowtarzalny urok świeżych kwiatów, ich kolor, wygląd oraz zapach mogą wprawić obdarowaną osobę w bardzo dobry nastrój. Ale jeszcze więcej radości może przynieść bukiet, do którego dołączymy spersonalizowany upominek. Jaki? Podpowiedzi znajdziesz tutaj.

Coś dla podniebienia

Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie lubi łakoci, w szczególności zaś czekolady. Dlatego też słodkie upominki są dobrym rozwiązaniem zarówno wtedy, kiedy chcemy obdarować nim osobę, którą bardzo dobrze znamy, jak i tę, którą znamy mniej. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta słodyczy, dedykowanych na prezenty. Możemy je kupić osobiście bądź korzystając z usług sklepów online. Do wyboru zaś mamy bombonierki, praliny, czekoladowe figurki, lizaki i wiele, wiele innych form i smaków.

Równie dobrym pomysłem może być dołączenie do bukietu kwiatów wiklinowego kosza prezentowego, wypełnionego takimi artykułami jak słodycze, gatunkowe kawy czy herbaty o różnych smakach i aromatach. Ponadto w takim koszu zmogą z powodzeniem znaleźć się również wyborowe słone przekąski i alkohol taki jak np. dobre wino czy tradycyjna owocowa nalewka.

Karta upominkowa

Świetnym prezentem może być także karta upominkowa do ulubionego przez obdarowywaną przez nas osobę sklepu. Wówczas może ona bowiem kupić dowolnie wybrany przez siebie przedmiot. Zadowolenie więc gwarantowane. Obecnie wiele sklepów z różnych branż oferuje takie karty, a do wyboru zazwyczaj mamy kilka wariantów cenowych. Taki prezent jednak wymaga od nas już większej znajomości obdarowywanej osoby. Musimy bowiem wiedzieć, w jakich sklepach lubi ona robić zakupy.

Do poczytania

Wiele osób lubi czytać. Książka więc lub jej współczesny odpowiednik w postaci e-booka może być strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Tutaj jednak, podobnie, jak w przypadku karty upominkowej, musimy dobrze znać obdarowywaną osobę. W sytuacji, w której bardzo nam zależy na tego typu upominku, a nie jesteśmy pewni, jaki gatunek literacki czy też autor należy do ulubionych tej osoby, możemy postawić na poradniki lub albumy. Te mają bowiem nieco bardziej uniwersalny charakter.

Osobiste upominki

„Jeśli osoba, którą chcemy obdarować bukietem kwiatów i upominkiem, jest nam bliska, to proponujemy prezenty o charakterze bardzo osobistym. Do takich zaś zdecydowanie należą: perfumy, kosmetyki, biżuteria oraz bielizna” – podpowiada nasza rozmówczyni z Kwiaty Upominki w Rybniku.

Perfumy i kosmetyki

Jako upominki świetnie sprawdzają się zestawy kosmetyków. Taki zestaw możemy zakupić już gotowy lub indywidualnie go skomponować – wszystko w zależności od potrzeb i upodobań obdarowywanej przez nas osoby. W przypadku perfum zaś musimy wiedzieć, jakie ta lubi ona zapachy bądź znać dokładną nazwę ulubionych perfum czy wody toaletowej.

Biżuteria i bielizna

Dobrym prezentem może także być naszyjnik, bransoletka bądź kolczyki. Pierścionek zaś niekoniecznie, gdyż może okazać się, że kupimy za mały lub za duży – nawet jeśli znamy rozmiar palców bliskiej nam osoby.

Bielizna zaś to już prezent zarezerwowany raczej dla partnerów. Oni bowiem będą wiedzieć najlepiej, co ich ukochana osoba lubi nosić najbardziej. Warto pamiętać o tym, aby darowana bielizna była subtelna. Wówczas nie zawstydzimy obdarowywanej przez nas osoby. Bardzo istotny jest również odpowiedni rozmiar. Jeśli masz trudność z decyzją o rozmiarze, możesz dyskretnie sprawdzić w jej garderobie. Radość z prezentu niespodzianki będzie podwójna.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *