Laserowe usuwanie żylaków – szybkie, bezbolesne, skuteczne

Jeszcze nie tak dawno temu żylaki można było usunąć tylko operacyjnie. Wiązało się to z długą rehabilitacją i koniecznością przebywania na zwolnieniu lekarskim. Dzisiaj medycyna wykorzystuje laser, który okazuje się być wyjątkowo skuteczną bronią w walce z żylakami.

Na czym polega ten problem?

Żylaki to poważny problem – nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Pojawiają się wtedy, kiedy krew z naczyń żylnych nie może we właściwy sposób wrócić do serca. We wszystkich naczyniach występują tak zwane zastawki, które – w zależności od tego, w którym kierunku płynie krew – zamykają się lub otwierają. Kiedy ich praca zostaje zaburzona, krew nie może przepływać właściwie – często przesącza się przez nie i płynie gdzie popadnie. W efekcie tego naczynia są rozpierane, a na powierzchni skóry powstaje żylak – charakterystyczne wybrzuszenie, które ma sine zabarwienie.

Żylaki stanowią poważne zagrożenie dla życia. Mogą prowadzić do powstawania zakrzepicy, czyli groźnej choroby, która doprowadzić może nawet do zgonu. Bardzo często towarzyszy im zakrzepowe zapalenie żył, w efekcie którego pojawić może się zator tętnicy płucnej – jednostka chorobowa bardzo często kończąca się śmiercią. Osoby mające żylaki często cierpią na bolesne owrzodzenia, które nie poddają się leczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby wyleczyć same żylaki – terapia laserowa wydaje się być w tym wypadku doskonałym rozwiązaniem.

Laserowe usuwanie żylaków, czyli metoda EVLT

Metoda EVLT – stosowana w klinice laseroterapii Lasermed z Nowego Targu – polega na wyłączeniu z krwioobiegu tej żyły, której zastawki pracują w sposób nieprawidłowy. Do tego celu wykorzystuje się promieniowanie laserowe. W czasie zabiegu lekarz nakłuwa żyłę, a następnie wprowadza do niej niewielkich rozmiarów cewnik – to on umożliwia wsunięcie do żyły światłowodu. Uruchomienie lasera prowadzi do termicznego uszkodzenia powierzchni tych żył, które nie są już wydolne. Na skutek tego obkurczają się, a następnie ulegają zamknięciu. W ten prosty sposób dochodzi do trwałego usunięcia żylaków.

Ogromną zaletą metody EVLT jest fakt, że nie wymaga ona zakładania żadnych szwów, a tym samym nie wiąże się z długą rekonwalescencją. Pacjent wraca do domu jeszcze tego samego dnia, a sam zabieg nie trwa na ogół dłużej niż 60 minut. Po upływie doby można wrócić do normalnego rytmu funkcjonowania. W związku z tym nie jest konieczne długie zwolnienie lekarskie, czego wielu pacjentów chce uniknąć.

Metodę tę poleca się także wszystkim tym, którzy boją się bólu po klasycznej operacji. Dolegliwości bólowe są tutaj naprawdę niewielkie – ustępują zwykle po zastosowaniu klasycznych środków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty.

Czy każdy może skorzystać z laserowego usuwania żylaków?

Niestety, nie w każdym przypadku możliwe jest zastosowanie tej metody. Żylaków nie usuwa się w ten sposób u kobiet, które spodziewają się dziecka. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia krzepliwości krwi oraz wszelkie choroby nowotworowe. Odpowiedzialny lekarz nie podejmie się leczenia laserowego żylaków także u cukrzyków oraz osób, u których stwierdzono toczący się aktualnie stan zapalny.

Laserowe usuwanie żylaków to innowacyjna metoda, która pozwala skutecznie pozbyć się groźnych nie tylko dla zdrowia, ale również życia żylaków. Jest w pełni bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Dzisiaj żylaki naprawdę nie muszą być problemem – nie trzeba czekać miesiącami na klasyczną operację, która nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty!

Więcej informacji o laseroterapii znajdziesz na stronie: http://www.lasermed.com.pl/18/laserowe-usuwanie-zylakow—evlt.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *