Loki i fale – jak utrzymać piękną fryzurę na dłużej?

Chyba każda kobieta choć raz skusiła się na wyjątkową fryzurę składającą się z loków i fal. Okazje, aby upiększyć wygląd fryzurą z kręconymi włosami zdarzają się dość rzadko. W końcu nie codziennie chodzimy na wesela czy wystawne bankiety. Jednak każda kobieta, która zdecydowała się na loki, doskonale wie, że utrwalenie kręconych i falowanych włosów może stać się ogromnym wyzwaniem. Wiedzą to również kobiety, które mają naturalnie falowane włosy, ponieważ produkty do stylizacji włosów nie zawsze zapewniają ich falom i lokom wystarczającą pielęgnację i trwałość.

Naturalne  fale na włosach

Wiele kobiet, których włosy kręcą lub falują się naturalnie, wcale nie jest z tego powodu zadowolona. Powodem jest przede wszystkim problem w ułożeniu włosów i nadaniu lokom atrakcyjnego wyglądu. Na rynku można odnaleźć nieskończoną gamę produktów do stylizacji włosów. Problem stanowi jednak odnalezienie tych kosmetyków, które utrwalają fryzurę, zapewniając jednocześnie  efekt naturalnych loków i fal.  A zatem jak podkreślić fale na włosach i utrzymać ten efekt na dłużej? Eksperci z Salon Expert zapytani o radę podpowiadają, że ich nowym ulubieńcem stał się krem – żel do loków L’Oréal Dual Stylers Bouncy & Tender. Połączenie kremu strukturyzującego z żelem Intra-Cylane™ zapewnia miękkie w dotyku, sprężyste loki aż do 72 godzin. Po taki kosmetyk warto więc sięgnąć, jeżeli Twoje kręcone włosy w ciągu dnia robią się oklapnięte.

Jak zrobić loki kiedy włosy są naturalnie proste?

Dużo trudniejszym zadaniem staje się wykonanie fryzury z fal i loków, kiedy nasze włosy są naturalnie proste. Bardzo często zdarza się wyjść z salonu fryzjerskiego po długich, żmudnych  godzinach układania i przygotowania fryzury, a zbuntowane włosy już po kilku godzinach, czasem nawet szybciej, zaczynają opadać w dół, prostując starannie przygotowane, piękne loki. Raz przeżyty koszmar czasem sprawia, że kobiety nie decydują się już ponownie na fryzurę z kręconymi włosami, w obawie o kolejną porażkę. I tak pozbawiają się one przyjemności z chwili odmiany i małego szaleństwa na głowie.

Czy jednak każda próba podkręcenia prostych włosów musi zakończyć się przegraną? Istnieje kilka kroków, które być może pomogą Ci utrwalić wymarzoną fryzurę na dłużej:

  • nie kręć świeżo umytych włosów – loki będą się trzymać dłużej, jeżeli wykonasz je na delikatnie już przetłuszczonych włosach. Świeże włosy mają tendencję do rozsypywania się;
  • myj odpowiednio włosy – pomóż swoim włosom używając szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów kręconych;
  • użyj dobrych kosmetyków – jeżeli widzisz, że mimo starań i długiej pracy przy kręceniu loki wciąż mają tendencję do prostowania, sięgnij po mocne środki. Eksperci polecają najnowsze produkty do stylizacji włosów L’Oréal.

A co z niepokornymi falami?

Warto jeszcze wspomnieć o odmiennym problemie. Bywa i tak, że włosy falują się naturalnie, nie układają się one jednak w atrakcyjnie wyglądającą fryzurę, a raczej każde pasmo kieruje się w inną stronę. W takim przypadku przed dokonaniem stylizacji można rozprostować włosy  na szczotce podczas suszenia suszarką. Tak przygotowane włosy będą gotowe na precyzyjną stylizację.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *