Mezoterapia dobra nie tylko na zmarszczki

Nikt nie jest idealny. Każdy człowiek ma jakieś problemy i z czymś się zmaga, tak samo jest z wyglądem. Niektórzy narzekają na oznaki starzenia się skóry i brak elastyczności, inni na rozstępy i cellulit. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma rozwiązaniami i nie trzeba już bez końca wcierać w skórę kremów, które nie przynoszą widocznych efektów. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia, która ma bardzo wiele zastosowań i daje pacjentom wiele korzyści.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest znana w medycynie od lat i ciągle udoskonalana. Polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu w skórę odpowiednich substancji, dokładnie w miejsca, w których mają działać, dzięki czemu efekty są doskonałe. Mezoterapii można poddawać twarz, szyje, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki, a także owłosioną skórę głowy. W zależności od rodzaju problemów, lekarz dobiera odpowiednie substancje i wprowadza je w skórę.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Specjalista wykonuje zabieg za pomocą odpowiednio dobranych igieł i strzykawek lub specjalnego pistoletu do mezoterapii. Lekarz dobiera odpowiednią substancję, w zależności od miejsca wykonywania zastrzyków i problemu, którego chce się pozbyć pacjent.
Zabieg nie wymaga podawania znieczulenia, ponieważ nie jest szczególnie bolesny. Jeśli pacjent ma niską tolerancję na ból, lekarz może znieczulić skórę odpowiednim kremem. Po podaniu właściwych substancji, specjalista wykonuje masaż, aby jak najlepiej rozprowadzić wstrzyknięte składniki.

Po zabiegu pozostają widoczne ślady po ukłuciach, ale znikają po kilku lub kilkudziesięciu godzinach od wykonania zabiegu. Niekiedy może pojawić się rumień, alergia, siniaki lub krwiaki, ale zdarza się to niezmiernie rzadko. Jednak wszelkie niepożądane objawy ustępują po krótkim czasie i nie zostawiają widocznych, trwałych śladów.

Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię kilku zabiegów w określonych odstępach czasowych.

W jakich przypadkach mezoterapia jest skuteczna?

Przede wszystkim mezoterapia jest wykorzystywana do profilaktyki przeciwzmarszczkowej, usuwania cellulitu z ud, brzucha i pośladków, walki z rozstępami, poprawy elastyczności skóry, a nawet zapobieganiu wypadania włosów.

Dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje szereg korzyści, które różnią się od siebie w zależności od obszaru, na jakim przeprowadza się mezoterapię. Jednak niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest jego nieinwazyjny charakter oraz możliwość uzyskania natychmiastowych i długotrwałych rezultatów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii?

Specjaliści wymieniają:

  • ciążę,
  • karmienie piersią,
  • alergię,
  • cukrzycę,
  • opryszczkę,
  • stany zapalne na skórze,
  • choroby nowotworowe,
  • stosowanie niektórych leków.

Jednak przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny i na jego podstawie określa, czy rozpoczęcie leczenia jest możliwe, dlatego nie należy zatajać żadnych informacji.

Bez względu na to, jakie problemy spędzają nam sen z powiek, warto udać się na konsultację do specjalisty, który najlepiej określi, jaki rodzaj zabiegu należy zastosować, aby przynieść jak najlepsze rezultaty.

Więcej szczegółowych informacji o mezoterapii oraz innych zabiegach znajdują się na stronie http://www.esteticmed.pl/

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *