Modne okulary – aktualne trendy

Nosimy je głównie wtedy, kiedy nie widzimy dobrze. Okulary nie muszą być jednak wyłącznie narzędziem korygującym wzrok, ale również modnym dodatkiem dopełniającym całość stylizacji. Producenci oprawek podążają za aktualnymi trendami, oferując duży wybór dla każdego miłośnika stylowego wyglądu. Sprawdźmy, jakie oprawki okularowe są aktualnie najmodniejsze.

Okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, zerówki… Każde mogą być stylowym dodatkiem. Wyjątkowe oprawki dodadzą charakteru nawet prostej, codziennej stylizacji.

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne nosimy nie tylko latem. Przyciemniane szkła powinniśmy nosić również zimą, zwłaszcza podczas słonecznego i śnieżnego dnia, kiedy słońce odbija się od śniegu. Wciąż na topie są okulary muchy, duże i zakrywające znaczną część twarzy. Podobnie jak w przypadku okularów korekcyjnych, także w modelach przeciwsłonecznych dominują okrągłe kształty oprawek, często ozdobione kryształkami. Nadal modne są klasyczne okulary w kształcie kocich oczu, w stonowanych kolorach czerni i brązów. Do letnich i zimowych stylizacji będą pasowały także okulary przeciwsłoneczne w różnych kolorach – nie tylko różu. W aktualnych trendach znalazło się również miejsce dla lustrzanych szkieł w klasycznych awiatorkach. Znajdą coś dla siebie także miłośnicy lat 90., ponieważ do mody wracają okulary lennonki lub oprawki inspirowane okularami ochronnymi – szerokie, kwadratowe, czasem z poprzeczną belką nad górną krawędzią.

Najmodniejsze okulary korekcyjne – przegląd trendów

Podobnie jak w przypadku okularów przeciwsłonecznych modne są kształty okrągłe. W najnowszych propozycjach przybierają kształt dużego koła, z lekkim i cienkim frontem. Zazwyczaj występują w neutralnych barwach żółtego złota. Równie delikatne i nierzucające się w oczy są oprawki transparentne. Miłośnicy wzorów również znajdą coś dla siebie, ponieważ do łask wracają oprawki szylkretowe. Podobnie jak przezroczyste, pasują niemal do każdego typu urody. Szeroki wybór tego typu oprawek znajdziemy w salonie optycznym Oftal-Koralewscy w Poznaniu.

Miłośnicy ekstrawagancji mogą wybierać wśród oprawek jedno- lub wielokolorowych. Modne są oprawki w intensywnych kolorach żółci, pomarańczu i czerwieni, jednak należy pamiętać, że są to kolory rzucające się w oczy i nie każdemu będą pasować. Można również wybierać wśród oprawek dwu- albo nawet trójkolorowych. Modne są także ozdoby na oprawkach, w formie kryształków.

Jeśli wybierzemy okulary w klasycznych kolorach, również nie musimy rezygnować z modnego wyglądu. Producenci oprawek oferują szeroki wybór okularów o geometrycznych kształtach.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *