Najlepszy sposób na piękną skórę – zdrowy tryb życia

Sposób na zdrową cerę

Na piękna i gładką cerę ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim zdrowy tryb życia i odpowiednie odżywianie się. Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi odpowiednią dawkę witamin, nasza skóra będzie jędrna, sprężysta o ładnym i zdrowym kolorze.

Właściwe odżywianie

Co jeść na zdrową cerę

Składniki, które mają najlepszy wpływ na naszą skórę to karoten oraz witaminy A, E, C i B9. Występują one w różnych produktach spożywczych takich jak oleje roślinne i rybne, owoce żółte np. mandarynki, morele, warzywa tego samego koloru tj. żółta papryka, marchew, warzywa zielone typu sałata, kapusta, brokuł itp., a także drobne owoce typu truskawki, jagody, maliny.

Pij wodę

Picie wody, zdrowa skóra

Aby wierzchnia powłoka naszego ciała cały czas była sprężysta i jędrna należy przyjmować dużo płynów, ok 2 l każego dnia. Najzdrowsza jest woda. Skóra wtedy jest odżywiona i nie wysusza się tak łatwo. Nic tak znakomicie nie działa na sprawność naszego organizmu jak ruch i ćwiczenia fizyczne. Każda aktywna kobieta, wie, że prowadzenie zdrowego trybu życia ma niesamowity wpływ na wygląd naszej skóry. Wysiłek fizyczny dotlenia ją, zwiększa jej ukrwienie a tym samym działa odmładzająco.

Nawilżaj i chroń skórę

Kosmetyki nawilżające skórę

Oprócz tych wszystkich rzeczy, bardzo ważne jest prawidłowe nawilżenie naszej skóry. Odpowiednie kosmetyki np. krem z filtrem, stworzą zaporę ochronną przed promieniowaniem słonecznym oraz szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. Silnie nawilżające kremy i balsamy do ciała, sprawią, że nasza skóra będzie odżywiona, dzięki czemu dłużej zachowa sprężystość i atrakcyjny wygląd.

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem: www.magazyn-zmiana.pl oraz krakowską Clinic Vivien – www.vivienclinic.pl.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *