Niebanalna moda z londyńskich ulic

Get the London Look! jest przewodnim sloganem marki Rimmel, ale londyński styl to nie tylko odpowiedni makijaż, lecz również ubiór o zróżnicowanym i niedbałym charakterze. Jakie są jego charakterystyczne elementy?

Londyńska moda i jej specyfika

Londyn zalicza się do światowych stolic mody i trendy pojawiające się na jego ulicach kształtują brytyjski styl. Tzw. London Look jest inspirowany modą uliczną. Z londyńskiego street fashion czerpią inspiracje najznakomitsi projektanci i styliści. Mieszkańcy stolicy Wielkiej Brytanii łączą ze sobą pozornie niepasujące części garderoby, uzyskując image nawet nieco niechlujny na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości jest to dobrze przemyślana kompozycja ubrań i dodatków. Specyficzną cechą stylu jest zestawianie ze sobą zupełnie odmiennych materiałów i faktur. W londyńskim stylu przejawia się mieszanka kulturowa i nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ mieszkańcami miasta są osoby przybyłe z różnych stron świata, również bardzo odległych takich jak Indie lub Afryka, a każdy stara się przemycić do swoich stylizacji elementy własnej tradycji. Styl londyński jest interpretowany na rozmaite sposoby i w każdej dzielnicy natkniemy się na jego odmienną wersję. Jedną z bardziej oryginalnych dzielnic angielskiej stolicy jest Camden Town, która zadziwia różnorodnością. Tutaj można posłuchać muzyki każdego rodzaju, a w Camden Market dostępne są designerskie ubrania projektowane przez młodych artystów, a także unikatowa biżuteria i modele butów, które są perełkami wśród tysięcy egzemplarzy. Jest to idealne miejsce, aby wykreować własną wersję londyńskiego stylu. Nie brakuje interesujących rzeczy w duchu vintage. Warto zajrzeć również do dzielnicy Soho. Uzupełnienie London Look stanowi fryzura w stylu kontrolowanego nieładu i odważny makijaż. Jeżeli fascynuje Cię londyński street fashion, zajrzyj tutaj: http://pl.rimmellondon.com/konkurs-get-the-london-look.

Co trzeba mieć w szafie?

Ubiór inspirowany modą z ulic Londynu nie jest trudno skomponować ze względu na jego niedbałość i duże zróżnicowanie, a wiedząc jakie części garderoby stanowią jego podstawę zadanie staje się wręcz banalne. Niepowtarzalny wygląd można osiągnąć, zakładając: spodnie rurki, T-shirty i swetry typu oversize, ramoneski z rockowym zacięciem i kamizelki z ćwiekami. Masywne buty pasują do nich idealnie, ale chodzenie w szpilkach również nie jest wykluczone. Małą torebeczkę warto zamienić na dużą oldschoolową torbę. Duża ilość biżuterii jest jak najbardziej wskazana. W szczególności pożądane są bransoletki.

Kate Moss – ikona londyńskiego stylu

Kate Moss jest brytyjską supermodelką, która kreuje londyński styl i wiele osób naśladuje jej sposób ubierania. Garderoba słynnej modeli to mozaika złożona z ubrań od najlepszych projektantów i odzieży z sieciówek. Trudno ją zobaczyć w kreacjach, które tworzą idealnie dopasowany komplet, ale równocześnie dba, aby każde zestawienie odzieży i dodatków miało w sobie szykowną nutkę. Za pomocą strojów podkreśla własną indywidualność.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *