Od czego zależy jakość życia seksualnego?

Seks jest nieodłącznym elementem związku. Od czego zależy jego jakość? Jak można ją poprawić? Czy zanik libido jest naturalny w stałym związku? Odpowiedzi na wszystkie z powyższych pytań są bardzo niejednorodne, jednak warto zdawać sobie sprawę z podstawowych zasad rządzących życiem łóżkowym.

Seks jako wyznacznik relacji

Często to, jak wygląda życie erotyczne danej pary, odzwierciedla jakość ich związku. Wszystko jest w porządku, kiedy obie strony czują do siebie pożądanie i czerpią radość z seksu. Co jednak, jeśli w łóżku pojawiają się problemy? Nie warto martwić się na zapas – często zanik libido jest chwilowy i związany ze stresem czy przemęczeniem. Jednak jeśli taki stan utrzymuje się dłużej, warto wybrać się do seksuologa, który pomoże zidentyfikować problem. Zdarza się też tak, że libido utrzymuje się na odpowiednim poziomie, ale pojawiają się inne przeszkody, które zniechęcają do podejmowania aktywności seksualnej, na przykład obniżona samoocena, kompleksy czy problemy zdrowotne.

Pewność siebie jest niezbędna

Aby czerpać nieskrępowaną przyjemność ze zbliżeń z partnerem, należy przede wszystkim czuć się dobrze z samym sobą. Trudno jest w pełni oddać się miłosnym igraszkom, mając kompleksy. W takiej sytuacji niezbędne jest wsparcie partnera, który okaże akceptację i zrozumienie. Należy również samodzielnie pracować nad samooceną. Nie wolno być wobec siebie zbyt krytycznym! Jeżeli partner inicjuje zbliżenia, to znaczy że partnerka jest dla niego atrakcyjna.

Zmiana wyglądu ciała po ciąży

Często duży wpływ na życie erotyczne ma ciąża i narodziny dziecka. To całkowicie zmienia codzienne życie rodziny. Po urodzeniu maluszka organizm kobiety potrzebuje czasu na regenerację. Poród naturalny wiąże się także ze zmianą kształtu pochwy, przez co odczuwanie przyjemności seksualnej może okazać się trudne. Z pomocą przychodzi waginoplastyka, czyli zabieg, który opracowała nowoczesna ginekologia estetyczna. Zabiegi laserowe – wykonywane przystosowanym do tego sprzętem, np. specjalistycznym laserem MonaLisa Touch – umożliwiają korektę defektów związanych z przebytym porodem. Możliwa jest także labioplastyka, czyli poprawa wyglądu warg sromowych. Więcej informacji o zabiegach miejsc intymnych znajduje się na stronie krasnostawskiej Kliniki ProfMed dr Grabczaka.

Wstydliwe problemy zdrowotne

Wiele kobiet zmaga się z problemem nietrzymania moczu. Jest to na tyle uciążliwa dolegliwość, że nierzadko odbiera ochotę na współżycie. Jest kilka metod leczenia, które mogą przywrócić samoocenę, dobre samopoczucie oraz odczuwanie przyjemności podczas stosunku. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może być leczone hormonalnie. Wiele kobiet decyduje się także na wszczepienie specjalnej taśmy chirurgicznej lub na zabiegi laserowe: http://www.profmed.com.pl/ginekologia-estetyczna.

Powszechnym problemem jest także suchość pochwy. W jaki sposób możliwa jest poprawa jej nawilżenia? Na rynku istnieje wiele zewnętrznych środków nawilżających, natomiast jeśli problem się nasila, warto rozważyć zabiegi oferowane przez ginekologię estetyczną. Laser wykorzystywany przy zabiegach miejsc intymnych stymuluje produkcję kolagenu, przez co poprawia się elastyczność tkanek oraz ich nawilżenie. Wystarczy jeden zabieg, aby seks znów stał się przyjemnością.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *