Odsysanie tłuszczu metodą Body Jet. Poznaj zalety małoinwazyjnej liposukcji!

Szczupła i zgrabna figura jest współcześnie ważnym kryterium zadbanego wyglądu. Dlatego większość z nas stara się żyć w zgodzie z panującymi trendami oraz zasadami zdrowego stylu bycia. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z miejscową otyłością na brzuchu, biodrach, udach czy ramionach – mają na to wpływ nie tylko nasze genetyczne predyspozycje do gromadzenia się tłuszczu w wybranych obszarach ciała, ale też wiek czy pewne zaburzenia wewnątrz organizmu.

W pozbyciu się zbędnych kilogramów z problematycznych miejsc może nam jednak pomóc bardzo skuteczny zabieg – Body Jet – małoinwazyjna metoda odsysania tłuszczu.

Body Jet – na czym polega ten zabieg?

Body Jet to nowoczesny zabieg odsysania tłuszczu, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji. Jest to metoda trwałego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej na obszarze całego ciała przy pomocy strumienia wodnego. Body Jet to prawdziwy przełom  w przeprowadzaniu liposukcji u pacjentów zmagających się z otyłością miejscową – strumień wody jest w stanie oddzielić tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej w bezpieczny i małoinwazyjny sposób. Oznacza to tym samym, że odsysanie tłuszczu nie narusza ciągłości struktur innych tkanek i jest znacznie bezpieczniejsze dla pacjenta od klasycznej liposukcji.

Oczywiście, zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wiąże się on z dużym bólem. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody odsysania tłuszczu, pacjent po zabiegu bardzo szybko dochodzi do siebie – może odczuwać pewne dolegliwości bólowe związane z przeprowadzaniem zabiegu, jednak nie ograniczają go one w sposób wyraźny w wykonywaniu codziennych obowiązków. W praktyce oznacza to , że tuż po wykonaniu zabiegu pacjent może powrócić do normalnej aktywności.

Efekty i zalety liposukcji Body Jet

Błędem jest myślenie, że zabieg odsysania tłuszczu w kilka godzin zapewni nam figurę top modelki. Podczas zabiegu usuwa się bowiem głównie nadmiar tłuszczu, by nie zaburzać funkcjonowania innych procesów zachodzących w organizmie.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że bezpośrednio po wykonaniu zabiegu,  pacjenci od razu widzą efekty , przy czym  po kilku   miesiącach są one jeszcze bardziej spektakularne  – tłumaczą specjaliści, chirurdzy  z Kliniki Melitus w Warszawie. W okresie od 3 do 6 miesięcy organizm pozbywa się kolejnych komórek tłuszczowych, uszkodzonych w trakcie zabiegu, co pozwala bardzo często “zmniejszyć się” o kolejny rozmiar.

Ważne jest jednak to, że proces niszczenia oraz usuwania komórek tłuszczowych z organizmu jest stały – oznacza to, że ich ponowne wypełnienie się tłuszczem jest po prostu niemożliwe. Dużą zaletą zabiegu Body Jet jest również to, że tłuszcz pobrany z organizmu pacjenta można wykorzystać wtórnie do modelowania innych części twarzy i ciała np. powiększania piersi.

Jak zabieg wpłynie na nasze codziennie życie?

Po wykonaniu zabiegu zaleca się, aby przez około 2 tygodnie nosić specjalną bieliznę uciskową, a także wykonywać  masaże ciała szczególnie zalecany jest tu drenaż limfatyczny – takie działania przyspieszą osiągnięcie pożądanych efektów, a także pozwolą odpowiednio ukształtować sylwetkę i utrzymać właściwe napięcie skóry. Po wykonaniu zabiegu możliwe jest pojawienie się u pacjenta obrzęków oraz siniaków w miejscu poddanemu liposukcji, ale objawy te powinny samoistnie ustąpić po kilku lub kilkunastu dniach. Lekarze zalecają też, by po przeprowadzeniu odsysania tłuszczu Body Jet prowadzić zdrowy styl życia – choć uszkodzone komórki tłuszczowe nie napełnią się ponownie tłuszczem, to jego nadmiar może zebrać się w miejscu, które nie zostało poddane zabiegowi.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *