Odzież używana dla dzieci. Dlaczego warto się nią zainteresować?

Sklepy z odzieżą używaną można znaleźć praktycznie w każdej miejscowości. Wiele osób wybiera właśnie te miejsca na swoje zakupy odzieżowe. Przyciągają ich niskie ceny, wysoka jakość produktów oraz możliwość znalezienia niepowtarzalnych modeli ubrań. Oferta second-handów jest bardzo szeroka – takie sklepy oferują zarówno odzież męską, damską, jak i dziecięcą. Czy kupowanie ubrań dla najmłodszych w sklepach z odzieżą używaną to dobry pomysł?

Jak w wielu innych dziedzinach, tutaj również zdania są podzielone. Są osoby, które nie wyobrażają sobie ubierania swojego dziecka w odzież „z drugiej ręki”, jednak grupa rodziców, którzy dostrzegają z tym rozwiązaniu zalety, jest nieustanie całkiem pokaźna.

Czy warto kupować ubrania dla dzieci w sklepach second-hand?

Zapytaliśmy co na ten temat uważa pracownik firmy importującej odzież używaną z zza granicy. Przedstawiciel firmy Darja twierdzi: „ Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu przypadnie do gustu robienie zakupów w lumpeksie. Warto jednak mieć na uwadze, że kupowanie ubranek dziecięcych właśnie w takich miejscach, ma wiele zalet.” Jakie to zalety? Klienci sklepów z używaną odzieżą podają następujące powody, które zachęcają ich do kupowania ubranek dla najmłodszych właśnie w tego rodzaju miejscach:

  • Niskie ceny. Dzieci szybko wyrastają z ubranek, dlatego inwestowanie kilkudziesięciu złotych w podkoszulek czy spodenki po prostu się nie opłaca.
  • Wysoka jakość. Wbrew pozorom, odzież dostępna w ciucholandach, często jest uszyta z lepszych gatunkowo tkanin, niż ubrania w tradycyjnych sklepach. W lumpeksach można znaleźć produkty najlepszych marek, które gwarantują trwałość i dużą wygodę noszenia.
  • Idealna czystość. Niektórzy mają obawy przed noszeniem ubrania „po kimś”. Jednak warto pamiętać, że odzież dostępna w sklepach second-hand jest dezynfekowana i prana przed przeznaczeniem jej do sprzedaży, więc nie ma obawy o to, że jest niehigieniczna.

Powyższe zalety sprawiają, że klientów w sklepach z używaną odzieżą wcale nie ubywa, a wiele rodziców decyduje się na zakupy ubranek dla swoich pociech właśnie tam.

Dla zwolenników ekologii

Ostatnio wiele mówi się na temat odpowiedzialnego podejścia do korzystania z zasobów naturalnych oraz panuje moda na ograniczanie kupowanych produktów. Kupowanie odzieży używanej dla dzieci w lumpeksach doskonale wpisuje się w ten trend. Zaopatrując się w odzież w takich miejscach, dajemy ubraniom drugie życie i ograniczamy ilość odpadów trafiających do środowiska.

Wpływa to również na ograniczenie produkcji nowych ubrań, które szczególnie w przypadku odzieży dziecięcej, służą swoim właścicielom tylko przez krótki czas. Dlatego zakupy w ciucholandach są doskonałą alternatywą dla osób, którym bliska jest troska o środowisko oraz idee fair trade.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *