Olejowa pielęgnacja a przesuszenie twarzy

OIeje roślinne zyskują coraz większą popularność. Sięgają po nie zwolennicy naturalnej pielęgnacji skóry i ciała. Często jednak można spotkać się z opiniami, że substancje te przesuszają skórę. Jak to się dzieje, że tłuste i odżywcze skarby natury mogą doprowadzić do wysuszenia cery? Czy warto w ogóle sięgać po oleje roślinne? Koniecznie przeczytaj, by uniknąć popularnych błędów!

Oleje roślinne a nawilżanie skóry

Na początku obalmy pewien mit. Oleje roślinne wcale nie nawilżają skóry. Choć mogłoby się wydawać, że tłuste substancje mogą pomóc nam doskonale nawilżyć skórę, ich rola w tym procesie jest raczej pośrednia. Oleje bowiem nie są w stanie wiązać cząsteczek wody w wierzchniej warstwie skóry. Oznacza to, że same w sobie wcale nie nawilżają! Okazuje się jednak, że chronią one cerę przed nadmierną utratą wody. Podsumowując – olej nie nawilży skóry, ale ochroni ją przed odwodnieniem. Jeśli chcesz, by Twoja cera była idealnie nawilżona, aplikuj na nią dodatkowe kosmetyki nawilżające.

Jak nawilżyć skórę?

Twarz wymaga odpowiedniego nawilżenia, ponieważ wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych jak żaden inny fragment naszego ciała. Właśnie z tego powodu należy o nią odpowiednio dbać. Przede wszystkim warto nawilżać ją od wewnątrz. Pij codziennie 1,5-2 l niegazowanej wody, a Twoja skóra z pewnością Ci się odwdzięczy.

Oprócz tego warto też sięgnąć po substancje nawilżające. W tej roli doskonale sprawdzi się kwas hialuronowy, gliceryna czy żel aloesowy. Nakładaj je na czystą skórę, a następnie aplikuj olej. Możesz też łączyć te produkty z wybranym olejem roślinnym.

Krem to również dobry sposób na nawilżenie skóry. Do bogatego kosmetyku możesz dodać kilka kropli ulubionego oleju lub krem stosować zamiennie z olejowym serum. Dzięki takiej pielęgnacji utrzymasz odpowiedni stan nawilżenia skóry.

Działanie olejów roślinnych

Choć oleje roślinne same w sobie nie nawilżają skóry, warto po nie sięgać. Wiele z nich ma naprawdę świetne właściwości, poprawiające kondycję cery. Posiadacze skóry przetłuszczającej się z pewnością będą zadowoleni z antybakteryjnego działania oleju tamanu czy oleju konopnego. Osoby, borykające się z wrażliwą cerą powinny zaś wypróbować olej perilla czy olej migdałowy. Możliwości jest naprawdę wiele, a łączenie poszczególnych substancji może dać efekt, o jakim nawet Ci się nie śniło. Więcej informacji o pielęgnacji olejowej oraz kosmetykach z olejami odnajdziesz na stronie polskiego producenta kosmetyków naturalnych Creamy.

Podsumowując, oleje roślinne w pielęgnacji to doskonały pomysł, o ile dodatkowo nawilżamy skórę innymi produktami. Oleje bowiem jedynie chronią cerę przed utratą wody, ale nie zwiększają poziomu nawilżenia. Warto sięgać po to, co dała nam natura i uzupełnić olejową pielęgnację naturalnym kwasem hialuronowym lub odpowiednim kremem. Zadbaj o kondycję swojej cery już teraz!

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *