Profesjonalny zabieg pedicure. Na co zwrócić uwagę?

Piękne, zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety, a także mężczyzny. Odpowiednio wypielęgnowana płytka, kolor dobrany zgodnie z obowiązującymi trendami, a także zadbane skórki dodają nie tylko uroku, ale i pewności siebie. Podobnie jest w przypadku stóp. Gładkie i zadbane pięty, równo obcięte paznokcie oraz wypielęgnowana płytka mogą sprawić, że nasze samopoczucie jest lepsze, a letnie buty prezentują się świetnie!

Powyższe argumenty przemawiają za tym, aby dbać zarówno o dłonie jak i stopy. Na co więc zwrócić uwagę oraz czym się kierować wybierając pedicure w Warszawie?

Pedicure Warszawa – wybierz najlepsze miejsce

Po pierwsze, zanim wybierzemy salon, warto sprawdzić, jakich

używają pracujący tam styliści. Zaleca się wybieranie miejsc, które pracują na najwyższej jakości markach, takich jak: OPI, CND Vinylux, Jessica. Gwarancją udanej i długotrwałej stylizacji jest właśnie użycie najlepszych produktów.

Kolejnym krokiem w wyborze salonu pedicure w Warszawie jest weryfikacja opinii. Klienci, korzystający z zabiegu pedicure w salonach warszawskich, bardzo chętnie dzielą się swoimi opiniami dotyczącymi danego miejsca oraz pracy stylistki. Jeżeli salon jest dobrze oceniony, warto zwrócić uwagę na kolejny aspekt, jakim jest bezpieczeństwo i higiena pracy.

Podczas profesjonalnego zabiegu pedicure kluczowe jest użycie jednorazowych narzędzi pracy jak pilniki, polerki, patyczki oraz kapturki na frezy. W profesjonalnych studiach i salonach beauty kosmetyczka przed zabiegiem przygotowuje zestaw dla Klienta.

Mówiąc o bezpieczeństwie i higienie, należy także pamiętać o tym, że narzędzia wielokrotnego użytku jak cążki do skórek, cęgi do paznokci stóp, dłutka oraz popularnie zwane kopytka muszą być wysterylizowane po każdym użyciu. Sterylizacja jest poprawie wykonana tylko

wtedy, gdy narzędzia są poddawane procesowi sterylizacji w autoklawie medycznym. Każdy klient ma więc możliwość zapytania osoby z salonu, czy taki autoklaw posiada lub czy ma podpisaną umowę dot. sterylizacji narzędzi z placówką medyczną.

Czego spodziewać się podczas zabiegu pedicure?

 Czego się zatem możemy spodziewać podczas samego zabiegu pedicure? Profesjonalny zabieg pedicure  powinien rozpocząć się od namoczenia i dezynfekcji nóg. Tak rozpoczęty pedicure zapewni komfort zarówno klientowi, jak i stylistce.

W zależności od techniki pracy i procedur, panujących w danym salonie, do opracowania zrogowaceń na stopie w pełnym zabiegu pedicure powinny zostać użyte co najmniej 3 metody usuwania naskórka – frezarka, tarka z wymiennymi wkładami (lub jednorazowa), a także peeling. Tak wykonane złuszczanie spowoduje, że będzie można się dłużej cieszyć miękkimi oraz zadbanymi stopami. Wiele salonów w Warszawie ma także w swojej ofercie zabiegi kwasowe na stopy w tym Callus Peel. Warto skorzystać z takiego dodatku, ponieważ gwarantuje to jeszcze większy komfort po zabiegowy, a stopy jeszcze dłużej wyglądają gładko i świeżo.

Prawidłowo opracowana stopa to jedynie połowa sukcesu. Bardzo ważnym elementem zabiegu pedicure jest  opracowywanie paznokci oraz skórek. Paznokcie powinny zostać skrócone na pożądany przez Klienta kształt. Zazwyczaj skrócenie odbywa się przy pomocy cęgów oraz jednorazowego pilnika o odpowiedniej gradacji. Po wstępnym opracowaniu brzeg powinien zostać wygładzony polerką. W profesjonalnych warszawskich salonach paznokcie po ich opracowaniu będą miały idealnie równą linię i kształt.

Po takim opracowaniu paznokci następuje czas na wypielęgnowanie skórek. Do tego etapu używa się drewnianego patyczka, frezów oraz cążek (jeżeli Klient wycina skórki). Wiele salonów używa np. tylko cążek. Nie jest to jednak profesjonalny zabieg, ponieważ cążkami nie usunie się dokładnie nabłonka oraz skórek, znajdujących się między wałem a płytką paznokcia. Użycie frezów, patyczka, a także (o ile Klient wyrazi zgodę) cążek gwarantuje pełne usunięcie niepotrzebnych skórek i nabłonka.

Poza samym opracowaniem skórek i paznokcia warto pamiętać także o tym, co znajduje się pod płytką paznokcia. To właśnie tam gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń oraz zrogowaciałego naskórka. W profesjonalnych studiach w Warszawie stylistki będą pamiętały również o tym miejscu. Precyzyjne i dokładne oczyszczenie strefy pod i około paznokciowej wpłynie na komfort Klienta. Gdy miejsca te są pomijane, często czuć dyskomfort podczas chodzenia.

Jeżeli wszystkie etapy pedicure zostaną wykonane, można przejść do malowania płytki paznokcia. Bez względu na to, jaki jest to rodzaj pedicure paznokcie powinny zostać dokładnie pomalowane: lakier powinien być dociągnięty równiutko pod skórki, a także idealnie nałożony na boczne części paznokcia. Warto zwrócić uwagę na to, jak został wykończony wolny brzeg paznokcia. Odpowiednio rozprowadzony lakier powinien pozostać na paznokciach w  nie naruszonym stanie do czasu wykonania kolejnego pedicure. Warto pamiętać, że malowanie paznokci to nie tylko sam kolor, ale i odżywka bazowa (chyba że producent ma inne sugestie) oraz top nabłyszczająco-utwardzajacy.

W profesjonalnych salonach pedicure w Warszawie po zabiegu stylistka powinna zarekomendować produkty do pielęgnacji po zabiegowej. Profesjonalny produkt, odpowiednio dobrany do potrzeb  stóp da gwarancję na to, że będzie można  cieszyć się idealnym pedicurem do czasu kolejnej wizyty w salonie.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *