Reimplantacja tkanki tłuszczowej, czyli własny tłuszcz można spożytkować

Reimplantacja tkanki tłuczowej

Pogoń za idealnym wyglądem sprawiła, że medycyna estetyczna jest dzisiaj jednym z bardziej intensywnie rozwijających się działów medycyny. Oferuje szereg zabiegów, dzięki którym można cieszyć się twarzą pozbawioną zmarszczek czy biustem o idealnym kształcie. W bogatej ofercie znalazła się reimplantacja tkanki tłuszczowej, która jest metodą bezpieczną i zapewniającą naprawdę dobre rezultaty.

Czym jest reimplantacja tkanki tłuszczowej?

Reimplantacja tkanki tłuszczowej (lipofilling) łączy w sobie dwa zabiegi: lifting oraz modelowania ciała. Pierwszym etapem jest pobieranie tłuszczu z wybranej okolicy ciała. Następnie tłuszcz poddawany jest przygotowaniu – wiruje się go i oczyszcza w taki sposób, aby lekarz medycyny estetycznej wykonujący zabieg dysponował czystym tłuszczem. Obfituje on w niezwykle cenne komórki macierzyste. Pobrany tłuszcz wszczepia się na nowo w miejsce, które chcemy poprawić. Zakres zastosowania jest naprawdę szeroki.

Zastosowanie

Reimplantacja tkanki tłuszczowej, która wykonywana jest przez Klinikę Medycyny Estetycznej SkinClinic w Warszawie, doskonale sprawdza się w przypadku redukcji zmarszczek. Pomaga redukować głębokie zmiany, z którymi inne mało inwazyjne metody tak dobrze sobie nie radzą. Przeszczepiony tłuszcz może posłużyć również do modelowania twarzy. Z jego pomocą można na przykład przywrócić młody wygląd policzkom. Reimplantacja tkanki tłuszczowej to także świetny sposób na powiększanie piersi. Zabieg jest dużo bardziej bezpieczny niż klasyczne wstawianie implantów. Pobrany tłuszcz wszczepić można również w pośladki, nadając im pełny, ponętny kształt. Bardzo często zapomina się, że przeszczep tkanki tłuszczowej sprawdza się także w leczeniu blizn, które są skutkiem oparzeń. Metoda ta znajduje zastosowanie także w ginekologii estetycznej – za pomocą pobranego wcześniej tłuszczu można wymodelować wargi sromowe.

Czy zabieg wiąże się z ryzykiem?

W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej biorcą i dawcą jest ta sama osoba. To właśnie ta cecha zabiegu sprawia, że jest on w pełni bezpieczny i pozbawiony ryzyka – w przeciwieństwie do zabiegów wykorzystujących sztuczne preparaty. Lipofilling nie wywołuje reakcji alergicznych, nie ma tu także ryzyka odrzucenia wszczepionego tłuszczu. Ważne jest jednak, aby zabieg wykonywany był w renomowanej klinice pod nadzorem doskonałego specjalisty. Istotne jest także, aby jednorazowo nie wszczepiać zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej – mogłoby to bowiem prowadzić do obumierania komórek oraz tworzenia się zwapnień.

Trzeba również pamiętać o zachowaniu odstępu między kolejnymi zabiegami. Specjaliści podkreślają, że kolejne serie powinny być wykonywane nie częściej niż raz na trzy miesiące. Niektórzy idą jeszcze dalej i mówią, że najbezpieczniej jest wykonywać zabieg nie częściej niż raz na pół roku.

Jak długo trwa zabieg?

Lipofillig jest nie tylko prosty i bezpieczny, ale także szybki. W zdecydowanej większości przypadków nie trwa dłużej niż sześćdziesiąt minut. Na pierwsze efekty trzeba czekać jedynie około dwóch dni – widać je więc naprawdę szybko. Ich ogromną zaletą jest to, że są całkowicie naturalne. Po zabiegu poprawie ulega kształt ciała oraz kondycja skóry. Staje się ona o wiele bardziej sprężysta, odzyskuje utraconą jędrność, jest lepiej odżywiona i nawilżona. Efekty mają charakter trwały – generalnie zabiegu nie trzeba powtarzać. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy osiągnąć chce się jeszcze większy efekt.

Reimplantacja tkanki tłuszczowej to zabieg, który ma naprawdę wiele zastosowań. Skutecznie walczy z procesem starzenia się skóry, powiększa piersi i likwiduje cellulit. Do tego jest wyjątkowo bezpieczny.

Więcej informacji o zabiegu reimplantacji tkanki tłuszczowej znajdziesz na stronie: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/biust/reimplantacja-tluszczu/.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *