Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia już od dawna jest najchętniej wykonywanym zabiegiem odmładzającym w klikach medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetycznych. Metoda ta umożliwia osiągnięcie fantastycznych efektów, polegających na odświeżeniu i nawilżeniu skóry, poprawie jej kondycji oraz zniwelowaniu ilości i głębokości pojawiających się zmarszczek. Obecnie w medycynie estetycznej stosowanych jest kilka rodzajów mezoterapii, które krótko opisujemy w naszym artykule.

Mezoterapia igłowa

Zdecydowanie najczęściej wykonywanym rodzajem mezoterapii jest mezoterapia igłowa. Jest to niechirurgiczny, miejscowy zabieg pielęgnacyjny, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry właściwej, preparatu ze składnikami odżywczymi. Zabieg wykonywany jest z użyciem bardzo cienkiej igły, a ostrzykiwanie wykonywane jest precyzyjnymi, szybkimi ruchami.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Kliniki Chęciński w Warszawie: „Do wykonywania mezoterapii można użyć gotowych ampułek z preparatami do mezoterapii, ale w naszej klinice stosujemy głównie własne koktajle, których skład jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Głównymi składnikami są kwas hialuronowy, witaminy, sole mineralne, aminokwasy oraz pierwiastki śladowe w różnych proporcjach. Oprócz tego w naszej klinice wykonujemy także mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest to bardzo skuteczna metoda redukcji zwiotczałej skóry w różnych okolicach ciała, rozstępów czy drobnych zmarszczek.”

Mezoterapia bezigłowa

Jest to zdecydowanie rzadziej wykonywana metoda. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji. Przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry jest możliwe poprzez wykorzystanie w urządzeniach za pomocą których wykonuje się zabieg zachodzących w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry zjawisk fizycznych, które pozwalają na wprowadzanie w głąb skóry substancji aktywnych bez konieczności używania igieł.

Mezoterapia mikroigłowa

Ten rodzaj mezoterapii jest wykonywany z użyciem kartridża oraz urządzenia, za pomocą którego można regulować prędkość pracy igieł. W mezoterapii mikroigłowej skóra jest nakłuwana w prędkości od 60 do 170 uderzeń na sekundę. Drobne igiełki doprowadzają do delikatnej perforacji naskórka i umożliwiają wprowadzenie substancji leczniczych bez uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Mezoterapia Derma Roller

W tej metodzie mezoterapii substancje lecznicze są dostarczane do skóry za pomocą wałeczka obrotowego, który posiada drobne mikroigiełki. Długość tych igiełek może wynosić od 0,25 do 2 mm i jest indywidualnie dobierana przez terapeutę, w zależności od problemów terapeutycznych.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *