Skuteczna pielęgnacja dłoni – kilka prostych metod

Jak pielęgnować dłonie?

Każda z nas marzy o zadbanych i zdrowych paznokciach, bez przebarwień i gładkiej płytce. Nie jest to rzeczą niemożliwą do wykonania. Wystarczy ciut samozaparcia i w miarę regularnej pielęgnacji.

Po pierwsze – regularnie mocz paznokcie w ciepłej (podgrzanej np. w mikrofalówce) oliwie z odrobiną cytryny, codziennie ok 20 – 30 min. Twoje paznokcie będą mocniejsze a sok z cytryny usunie wszelkie odbarwienia. Nie musisz codziennie nalewać nowej porcji oliwi – ważne aby po włożeniu dłoni do miski, paznokcie były zanurzone.

Po drugie – używaj polerki do paznokci, dzięki czemu będą one gładkie i nabłyszczone bez malowania, na gładkiej płytce dłużej utrzymuje się lakier. Pamiętaj jednak aby nie polerować paznokci zbyt często i intensywnie, gdyż może to osłabić strukturę paznokcia.

Po trzecie – nakładaj na paznokcie warstwę lakieru przezroczystego lub odżywkę w celu ochrony przed przebarwieniami i uszkodzeniami.

Po czwarte – zakup odżywkę wzmacniającą paznokcie i spróbuj zużyć ją do końca, nie przerywając kuracji. Twoje paznokcie będą twarde i odżywione.

Po piąte – wszelkie prace domowe wykonuj w rękawicach gumowych, gdyż detergenty i środki chemiczne to zagłada dla naszych paznokci.

Po szóste – podczas robienia manicure nie wycinaj skórek paznokci. Używaj do tego specjalnego patyczka, którym odsuniesz skórki, przed tym koniecznie zmiękcz je w ciepłej wodzie lub przy użyciu kremu.

Po siódme – niech Ci nie będzie obojętne to, jakiego pilnika do paznokci używasz, dobierz odpowiednią grubość ziarna do swojego rodzaju paznokci i pamiętaj aby piłować je zawsze w jednym kierunku. Wtedy zamykasz płytkę paznokcia.

Po ósme – pamiętaj o pielęgnacji dłoni. Staraj się używaj kremu do rąk i paznokci w celu ich nawilżenia i wzmocnienia. Jeśli będziesz się trzymać tych zasad, Twoje paznokcie będą piękne i zdrowe.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *