Skuteczny sposób na tłuszcz – lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa – nazywana również liposukcją małych objętości – to jeden z najbezpieczniejszych, a zarazem najskuteczniejszych zabiegów małoinwazyjnej redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki tej metodzie osiągniemy rezultaty porównywalne do klasycznej liposukcji i unikniemy konieczności wykonywania zabiegu plastyki brzucha.

Zalety lasera Salsa 120

Innowacyjna metoda redukcji i usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Salsa 120 – nie tylko uwalnia nas od zbędnego tłuszczyku, ale za pośrednictwem energii lasera i stymulacji do intensywnej produkcji kolagenu znajdujących się w skórze fibroblastów odpowiednio wzmacnia i ujędrnia skórę, skutecznie poprawiając jej napięcie. Zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia metoda posiada certyfikat medyczny CE, a moc lasera jest 3-krotnie większa niż  w stosowanym do tej pory laserze SmartLipo, dzięki czemu uzyskane efekty są znacznie bardziej spektakularne – wyjaśniają eksperci medycyny estetycznej z Medbeuaty Aesthetic Clinic Kępa.

Cały ten tłuszcz

Kobieca tkanka tłuszczowa jest znacznie obfitsza od męskiej, różni się także od niej budową anatomiczną i rozmieszczeniem. Jest skoncentrowana lokalnie w postaci miejscowych fałdów lub poduszek tłuszczowych i pomimo wielu sposobów pozbycia się jej (tj. dietą czy ćwiczeniami), jest dość oporna na redukcję. Stąd nierzadko pojawia się sugestia chirurgicznego pozbycia się jej nadmiaru zlokalizowanego najczęściej na brzuchu, na wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud czy w okolicy bioder. Takie miejscowe odtłuszczenia, które są trudne do usunięcia, występują również na plecach, powyżej kolan, w okolicach ramion oraz w dolnej części twarzy i na szyi, tworząc podwójny podbródek.

U mężczyzn jednym z podstawowych problemów tego typu jest rozrost podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicy gruczołu sutkowego (pseudoginekomastia). Wszystkie te zaburzenia są wskazaniem do zabiegu, który wcale nie musi być inwazyjny i wiązać się z długą rekonwalescencją czy powikłaniami.  Problemy z tkanką tłuszczową można dziś skutecznie rozwiązać z pomocą małoinwazyjnych metod wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, w trybie jednodniowym – a do takich zalicza się lipoliza laserowa.

Lipoliza laserowa – na czym polega zabieg?

Technika lipolizy laserowej polega na selektywnym działaniu promienia laserowego na tkankę tłuszczową, niszcząc termicznie poszczególne komórki. Po wprowadzeniu podskórnie kaniuli o średnicy 1 mm i długościach 10-20 cm z bardzo cienkim światłowodem emitowana przez laser Salsa 120 fala o długości 940 nm niszczy komórki tłuszczowe, a uwolniony w wyniku tego działania tłuszcz jest wydalany w trakcie naturalnych procesów biologicznych (system limfatyczny) i metabolizowany przez wątrobę. Tak jest w przypadku niewielkich złogów. U pacjentów ze znacznymi depozytami tkanki tłuszczowej zabieg lipolizy laserowej polega ponadto na odsysaniu rozbitej laserem tkanki tłuszczowej przy użyciu ssaka medycznego, dając wyniki podobne do klasycznej liposukcji.

Zalety lipolizy laserowej

Mała inwazyjność zabiegu i możliwość wykonania go w znieczuleniu miejscowym to podstawowe atuty tej metody. Ponadto termiczna stymulacja fibroblastów – komórek produkujących kolagen i elastynę – daje efekt biostymulacji tkanki podskórnej, co skutecznie poprawia napięcie i elastyczność skóry, dając efekt liftingu. Dodatkową zaletą redukcji tkanki tłuszczowej laserem diodowym jest jednoczesne zamykanie światłem pękających podczas zabiegu drobnych naczyń krwionośnych, co znacznie ogranicza krwawienie i dolegliwości bólowe związane z zabiegiem. Specjaliści z Medbeuaty Aesthetic Clinic Kępa – http://www.drkepa.com/ – nie ukrywają, że jeszcze lepsze wyniki daje noszenie przez 2-4 tygodnie po zabiegu specjalnego ubrania uciskowego, które przyspiesza efekty zabiegu.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *