SonoQueen: nieinwazyjny sposób na lifting skóry!

Z biegiem lat pojawiają się na naszej twarzy zmarszczki, skóra traci jędrność i sprężystość, opada także owal twarzy, przez co wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Niestety, to naturalne procesy starzenia, które są nieuchronne, jednak u każdego mogą wyglądać inaczej i pojawić się na innym etapie życia. Już po 25. roku życia zmieniają się właściwości skóry, zaczyna ubywać nam kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za utrzymanie jej prawidłowej struktury. Jak walczyć ze skutkami starzenia i spowolnić ten proces?

Przyczyny starzenia skóry

Starzenie skóry jest naturalnym procesem, którego nie da się w żaden sposób zatrzymać. Jest on związany ze zmniejszającą się produktywnością fibroblastów, komórek skóry właściwej, które z czasem produkują coraz mniej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co proces odnowy komórek ulega osłabieniu, a skóra traci swój młodzieńczy wygląd. Włókna kolagenowe i elastynowe tracą sprężystość, a ilość kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za wiązanie wody w organizmie zmniejsza się, co sprawia, że skóra jest sucha i wiotka.

Na szybsze starzenie skóry ma wpływ prowadzenie niezdrowego trybu życia – na naszą niekorzyść działa nieodpowiednia, uboga w witaminy i minerały dieta, picie niedostatecznej ilości wody, stres, brak ruchu, używki, takie jak alkohol czy papierosy, oraz regularne wystawianie się na promieniowanie UV bez stosowania kremów z filtrem, co prowadzi do fotostarzenia skóry. Ponadto wpływ na kondycję skóry ma nieodpowiednia pielęgnacja lub jej całkowity brak.

Jak spowolnić procesy starzenia skóry?

Aby skutecznie opóźnić naturalne procesy starzenia skóry, warto połączyć odpowiednią dietę, ruch i pielęgnację z zabiegami medycyny estetycznej. Obecnie jest wiele różnorodnych zabiegów, które zapewniają naturalny wygląd, są mało inwazyjne, bezpieczne, a efekty długotrwałe. Wśród najpopularniejszych zabiegów typu anti-aging wyróżnia się m.in. osocze bogatopłytkowe Magellan, wolumetrię twarzy kwasem hialuronowym czy mezoterapię, jednak wśród zabiegów, które w nieinwazyjny sposób pozwalają na lifting skóry twarzy i ciała specjaliści polecają zabieg SonoQueen.

Zapytaliśmy więc ekspertów z MediArt Clinic Poznań, czym jest SonoQueen i jakie są wskazania do zabiegu.

Wypróbuj nieinwazyjny lifting skóry – SonoQueen

SonoQueen to urządzenie stworzone w oparciu o nowoczesną technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), które wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości w celu bezinwazyjnej poprawy jakości i kondycji skóry twarzy oraz ciała. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu skoncentrowanej wiązki fal, co pozwala na osiągnięcie efektu podniesienia i liftingu bez skalpela, dzięki czemu procedura jest bezbolesna i nie wymaga późniejszego okresu rekonwalescencji.

Sam zabieg rozpoczyna się od przyłożenia do wybranych okolic skóry pacjenta głowicy urządzenia, które wypuszcza skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych. Te docierają do głębokich warstw skóry, których tkanki są następnie podgrzewane, tworząc punkty termicznej koagulacji. To stymuluje rozpoczęcie procesów naprawczych w skórze, w tym odnowy i produkcji nowych włókien kolagenowych oraz obkurczanie tkanek – tłumaczą eksperci.

Natychmiastowy efekt to widoczne ujędrnienie skóry, które w ciągu kolejnych kilku miesięcy jest spotęgowane przez efekt głębokiego liftingu. Skóra staje się bardziej naprężona i napięta, bez zmarszczek, widoczna jest wyraźna poprawa wyglądu twarzy i ciała. Pełen efekt widać zazwyczaj po około 3 miesiącach od zabiegu i jest on długotrwały – utrzymuje się nawet kilka lat.

Zabieg SonoQueen to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawieniu stanu skóry i zredukowaniu widocznych objawów jej starzenia w bezpieczny sposób i bez ingerencji chirurgicznej. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim wiotka skóra na twarzy, szyi i dekolcie, widoczne zmarszczki, nadmiar skóry na powiekach czy nadmiar tłuszczu. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska ze specjalistą.

Zabieg SonoQueen jest przeprowadzany m.in w MediArt Clinic w Poznaniu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: https://mediartclinic.pl/.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *