Spektakularna odbudowa zębów!

Ubytki różnego rodzaju zbyt często szpecą nasze uzębienie. Co zrobić, aby nie musieć usuwać zęba, a jednocześnie sprawić, żeby wyglądał on zdrowo i naturalnie? Współczesna stomatologia znalazła na to niezawodny sposób, jakim jest odbudowa zęba z użyciem innowacyjnych uzupełnień inlay i onlay.

Zabieg rekonstrukcji zęba

Odbudować można ząb, który jest uszkodzony tylko w jego widocznej części, czyli na koronie. Konieczny jest warunek nienaruszenia korzenia. Cały zabieg podobny jest do procedury zakładania zwykłej plomby. Jednak osłabiony ząb potrzebuje znacznie lepszej podpory i dodatkowego utrzymania dla wypełnienia. Zazwyczaj rekonstrukcji poddaje się zęby po leczeniu kanałowym (endodontycznym). Za optymalną stabilność wypełnienia odpowiadają specjalne wkłady koronowo-korzeniowe lub z włókna szklanego. Kuracja trwa często tylko jedną wizytę i nie jest skomplikowana ani bolesna dla pacjenta. Jeśli dany ząb nie może być odbudowany materiałem światłoutwardzalnym, to wtedy najczęściej używa się wkładów koronowych, licówek, nakładów bądź koron porcelanowych.

Wkłady i nakłady w systemie CEREC

Inlay i onlay są kosmetycznymi wypełnieniami, które stosuje się w koronie zęba, gdy mamy do czynienia ze średnimi i dużymi ubytkami. Ten typ uzupełnień jest niezwykle trwały, wyjątkowo odporny na ścieranie i wygląda bardzo estetycznie. To nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych metod walki z ubytkami, odznaczająca się niebywałą efektywnością. Nakłady umożliwiają precyzyjną rekonstrukcję anatomicznego kształtu, wiernie odzwierciedlają wszystkie guzki czy bruzdy punktów stycznych między zębami. Wykonywane są na podstawie wycisku. Powstają w pracowni protetycznej z najwyższej klasy materiałów takich, jak: stopy złota, materiały kompozytowe czy porcelana, która wyróżnia się uniwersalnymi właściwościami. W trakcie zabiegu inlay i onlay są wklejane do właściwie przygotowanego ubytku, wiążą się z zębem przy pomocy specjalnego cementu. Ponadto, żywica, na której osadza się całą konstrukcję zapewnia idealną szczelność i nie wypłukuje się. Tak zrekonstruowany ząb jest mocny i wygląda zupełnie jak jego naturalny odpowiednik. Dodatkowo, nowoczesny system CEREC to unikalna metoda pełnoceramicznej odbudowy zęba, która jest zarazem w pełni bezpieczna i opłacalna, a przy tym przynosi zdumiewające rezultaty. Metoda jest rekomendowana przez ekspertów z warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

Zalety inlay/onlay

Sztuczne fragmenty zęba wklejane prosto do brakujących tkanek mają liczne zalety, do których należą m.in.:

  • znacznie większa trwałość i lepsze przytwierdzenie do zęba niż w przypadku tradycyjnych wypełniaczy,
  • dokładnie odbudowują specyficzny kształt zęba,
  • nie ulegają przebarwieniom,
  • są świetną alternatywą dla koron protetycznych i pozwalają na wypełnienie nawet dużych ubytków,
  • nie powodują nadwrażliwości,
  • są estetyczne; wyglądają naprawdę imponująco i trudno je odróżnić od naturalnych zębów,
  • wykonywane są w ciągu 2 wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Odbudowa zębów to wspaniała możliwość, aby raz na zawsze zapomnieć o uciążliwych ubytkach i odzyskać olśniewający uśmiech. Dzięki innowacyjnym wypełnieniom ząb może bez żadnego zarzutu spełniać wszystkie swoje funkcje i wyglądać tak zdrowo, jak gdyby nie poddawano go jakiemukolwiek zabiegowi. Satysfakcjonujące efekty potwierdza zadowolenie licznych pacjentów na całym świecie.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *