Tłusta cera – jak wykonać makijaż?

Cera tłusta to problem, który dotyczy nie tylko dojrzewających nastolatek, ale też wielu dorosłych kobiet, utrudniając im wykonanie codziennego i efektownego makijażu. Dla tego typu cery charakterystyczne jest bowiem to, że skóra bardzo łatwo się przetłuszcza, błyszczy i ma skłonności do trądziku. Trzeba jednak zaznaczyć, że wielu z tych problemów możemy w prosty sposób uniknąć – nie tylko poprzez właściwą pielęgnację twarzy, ale też stosowanie odpowiedniego podkładu kryjącego. Przykładem takiego preparatu jest podkład Loreal Infallible Matte, który wykazuje doskonałe działanie matujące!

Matująca pielęgnacja twarzy – konieczna przed makijażem

W przypadku cery tłustej bardzo dużo uwagi musimy poświęcić na właściwą pielęgnację twarzy. Skóra, która ma tendencje do przetłuszczania, musi być odpowiednio przygotowana na przyjęcie podkładu – w innym przypadku typowe dla niej problemy mogą się tylko nasilić. Niezbędnym minimum jest wykonanie zabiegu oczyszczania twarzy i nałożenie kremu dostosowanego do cery tłustej. Jeśli skóra ma tendencje do trądziku, kilka razy w tygodniu warto wykonać na niej również delikatny peeling, który dokładnie oczyści i zwęzi rozszerzone pory, a także zmniejszy ilość występujących zmian trądzikowych na twarzy.

Oczyszczanie i krem do twarzy

Przed zastosowaniem jakichkolwiek kosmetyków do makijażu, ze skóry należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które zebrały się na jej powierzchni w ciągu dnia lub nocy – to właśnie bakterie, kurz, brud, pot czy resztki poprzedniego makijażu prowadzą do nadaktywności gruczołów łojowych, a tym samym do nadmiernego przetłuszczania się twarzy, jej błyszczenia czy pojawiania zmian trądzikowych.

Najlepiej, gdy wybrany płyn do oczyszczania twarzy – poza odświeżającymi skórę składnikami – posiada również właściwości matujące lub antybakteryjne. W ten sposób nie tylko doskonale przygotujemy cerę na makijaż, ale też ograniczymy nadmierną aktywność gruczołów łojowych przez cały dzień. Po zabiegu oczyszczania na naszej twarzy powinien znaleźć się również krem matujący, który będzie stanowił naturalną i skuteczną bazę pod podkład.

Podkład do cery tłustej – zwróć uwagę na skład!

Wybór odpowiedniego podkładu dla cery tłustej ma bardzo duże znaczenie w wykonywaniu codziennego makijażu. Zadaniem tego kosmetyku jest nie tylko ukrywanie wszelkich niedoskonałości na twarzy, ale też zapobieganie jej nadmiernemu przetłuszczaniu się. Dlatego w tym przypadku bardzo dobrze sprawdza się podkład Loreal Infallible Matte – posiada on specjalną formułę z perlitem, która pochłania nadmiar sebum na twarzy, a także wyjątkowo lekką konsystencję zapewniającą świeży wygląd oraz matowe wykończenie makijażu bez efektu maski.

Jak wykonać makijaż u skóry tłustej?

  • Po dokładnym oczyszczeniu skóry oraz nałożeniu kremu do twarzy możemy przejść do właściwej aplikacji podkładu – trzeba jednak pamiętać o tym, by nałożyć go na twarz dopiero po dokładnym wchłonięciu się kremu.
  • Podkład najlepiej nakładać przy pomocy opuszków palców – na gąbeczce do fluidu mogą niestety zbierać się bakterie, które będą pogłębiać na naszej twarzy problem trądziku.
  • Jeżeli mamy do czynienia z widocznymi zmianami trądzikowymi lub zaczerwienieniami, przed nałożeniem podkładu warto dodatkowo zakryć te niedoskonałości przy pomocy korektora do twarzy – bardzo dobre efekty przynosi korektor w kolorze zielonym, który neutralizuje mankamenty urody w odcieniu czerwonym.
  • Po nałożeniu na twarz podkładu oraz wykonaniu innych czynności makijażowych na naszej twarzy powinien również znaleźć się puder o właściwościach utrwalających oraz matujących – sprawi to, że makijaż pozostanie na naszej twarzy w niezmienionej formie przez cały dzień.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *