Twoja druga skóra, czyli jak dobrać idealny podkład do swojej cery

Podkład do twarzy to kosmetyk, z którym na stałe powinna zaprzyjaźnić się każda kobieta. Dzięki niemu możemy ukryć na naszej twarzy wszelkie niedoskonałości, a także nadać skórze promienistego wyglądu.

Możliwe jest to jednak wyłącznie wtedy, gdy podkład odpowiednio dopasujemy zarówno do koloru, jak i typu swojej cery. Podpowiadamy zatem, jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie podkładu do twarzy, by kosmetyk ten idealnie stapiał się z cerą i stanowił naszą drugą skórę.

Jak dobrać podkład dla swojej cery?
Odpowiedni podkład – jak wybrać?

Podkłady do twarzy a typ cery – dlaczego to ważne kryterium?

Trzeba przyznać, że podkład od twarzy jest kosmetykiem, którego zakup sprawia nam najwięcej trudności. Bardzo często polegamy na opiniach koleżanek czy reklamach telewizyjnych, zapominając, że najlepsze podkłady to takie, które spełniają indywidualne potrzeby naszej cery. To wszystko powoduje, że w tym przypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor skóry, ale jej charakterystyczne cechy, rodzaj występujących niedoskonałości czy jej ogólną i aktualną kondycję, by dobrać produkt, który będzie w stanie pełnić dwie funkcje naraz – makijażową oraz pielęgnacyjną.

Podkład nawilżający do cery suchej

W przypadku cery suchej, która posiada duże skłonności do przesuszania i łuszczenia się, a także chropowatej i szorstkiej powierzchni, najlepiej sprawdzi się podkład o właściwościach nawilżających. Składniki nawilżająco-odżywcze w podkładzie mają szczególne znaczenie w sytuacji, gdy cera sucha posiada również tendencje do nadwrażliwości na działanie różnych czynników zewnętrznych. W ten sposób zapobiegniemy nie tylko przesuszaniu się skóry, ale też podrażnieniom, zaczerwienieniom oraz niekomfortowemu uczuciu pieczenia i ściągnięcia.

Podkład matujący i kryjący do cery tłustej

W podkładzie do cery tłustej zamiast składników nawilżających powinny przeważać substancje, które zapewnią skórze doskonałe krycie oraz matowy efekt makijażu. Najlepszy podkład do tego typu cery to taki, który nie tylko dokładnie zatuszuje typowe dla niej zmiany trądzikowe, ale też ograniczy nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe, zapobiegając tym samym przetłuszczaniu i błyszczeniu się skóry. Zadanie to doskonale spełnia podkład do twarzy L’Oreal Paris Infallible Matte, który dzięki lekkiej formule, wzbogaconej perlitem, minimalizuje ilość łoju na skórze oraz zapewnia jej matowy efekt nawet do 24 godzin.

Podkład do cery mieszanej

Trudne zadanie przy wyborze podkładu do twarzy stoi przed paniami, które na co dzień mają do czynienia z cerą mieszaną. Jej jednoczesne skłonności do nadmiernego przetłuszczania w strefie T oraz przesuszania w pozostałych rejonach twarzy sprawiają, że ciężko jest w tej sytuacji zdecydować, czy bardziej sprawdzi się podkład o właściwościach nawilżających czy matujących. Doskonałą alternatywę może stanowić w tym przypadku podkład mineralny, który poradzi sobie zarówno z usuwaniem nadmiaru sebum ze skóry, jak i utrzymywaniem na jej powierzchni odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Jaki kolor podkładu?

Gdy mamy już za sobą odpowiednie dopasowanie podkładu do typu naszej cery, pozostaje nam jeszcze wybór właściwego koloru tego kosmetyku. Ma to bardzo duże znaczenie, bowiem podkład, który ma stanowić naszą drugą skórę, musi stapiać się z nią w taki sposób, by pozostawać na niej praktycznie niewidocznym. W związku z tym kolor podkładu powinien odpowiadać naturalnemu odcieniowi naszej skóry. Chcąc wybrać idealny kolor podkładu, warto po prostu testować jego odcień bezpośrednio na swojej twarzy lub skorzystać z darmowych próbek, które są dostępne w wielu drogeriach.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *