Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kremie do twarzy dla kobiet 40+

Skóra w każdym wieku wykazuje inne właściwości i potrzeby. Są one uwarunkowane zmianami, jakie następują wraz z dojrzewaniem całego organizmu. Dlatego też nie można w ten sam sposób pielęgnować cery w wieku 25 i 40 lat, ale troskę dopasować pod kątem potrzeb. W artykule omawiamy cechy kremu do twarzy dla kobiet 40+, ponieważ to ten właśnie kosmetyk jest kluczowy w pielęgnacji skóry 40+. Sprawdź, czego szukać w dobrym kremie do twarzy!

Zmiany, które następują w skórze po 40. roku życia

Skóra w wieku 20 lat, gdy jeszcze nie wstąpiła w proces starzenia się wykazuje takie cechy jak – jędrność, sprężystość, elastyczność, miękkość, gęstość. Dodatkowo jest promienna, pełna blasku i wygląda zdrowo. Niestety w wieku 25 lat pojawiają się pierwsze oznaki starzenia (zmarszczki, skóra traci sprężystość, a cała twarz owal i wyraźny kontur), a wraz z wiekiem stają się one co raz bardziej widoczne. Jeśli chodzi o skórę w wieku 40 lat i więcej, to:

  • zmienia się struktura skóry, a mianowicie budowa nieco się zniekształca; wynika to z zanikania i zmniejszonej produkcji komórek, co prowadzi do tego, że skóra staje się co raz cieńsza, a w efekcie mniej odporna na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych
  • jest bardzo podatna na suchość, która prowadzi do szorstkości, a często nawet podrażnień
  • na jej powierzchni mogą pojawić się różnorodne przebarwienia, najczęściej są to plamy starcze
  • wykazuje ona ogromną podatność na infekcje skóry
  • cera jest mniej promienna, co wynika z pogorszenia ukrwienia
  • pojawiają się na niej zmarszczki, bruzdy, a cała twarz traci swój naturalny kontur i owal

Rola kremu do twarzy

Krem do twarzy to kosmetyk, który dogłębnie odżywia, nawilża i regeneruje dojrzewającą skórę. Dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, chroni przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także wzmacnia kondycję skóry i zmniejsza podatność na proces starzenia się skóry. Cechy te są uniwersalne, a dokładny wpływ kremu na skórę zależy od tego, jaką problematykę ma Twoja cera oraz jaki krem powinnaś względem niej zastosować. Poniżej znajdziesz wytyczne, którymi bezwzględnie należy się kierować podczas zakupu dobrego kremu do twarzy 40+ dla kobiet. Warto również, abyś zajrzała na stronę marki Garnier, w ofercie której znajdziesz liczne produkty do pielęgnacji skóry w wieku 40 i więcej lat.

Cechy kremu do twarzy 40+

  1. Kupując krem do twarzy zwróć uwagę na to dla jakiej skóry jest dedykowany w kontekście jej wieku. Jeśli masz 40 lat, wybierz przeznaczony do tylu właśnie lat. Aplikacja produktu niedopasowanego pod kątem dojrzałości wiekowej nie pomoże Ci w pielęgnacji skóry, ale przeciwnie – może zaszkodzić lub nie wnieść żadnych dobroczynnych właściwości.
  2. Oceń problematykę swojej skóry. Istotne znaczenie ma jej typ – normalna, sucha, tłusta, mieszana – ponieważ specyfika cery jest wyznacznikiem jej pielęgnacji. Czego innego skóra potrzebuje, gdy jest sucha i zupełnie inne wymagania ma, gdy nadmiernie się przetłuszcza.
  3. Przeciwzmarszczkowy charakter kremu to również ważna cecha, jaką powinien mieć ten właśnie produkt. Skóra w wieku 40 lat wielkimi krokami wstępuje w proces starzenia się, a zmarszczki, wiotkość i podatność na wysuszenie są nieuniknione. Dodatkowo skóra wykazuje wiele innych cech charakterystycznych dla swojej dojrzałości. Wybierając krem do twarzy pod kątem wieku, jej problematyki i aby był przeciwzmarszczkowy masz gwarancję kompleksowej pielęgnacji.
  4. Zwróć uwagę, aby krem do twarzy nie był przeznaczony do aplikacji bez względu na porę dnia, ale by właśnie rozgraniczał dzień i noc. Skóra dniem i nocą ma zupełnie inne potrzeby. W dzień wymaga ochrony przeciwsłonecznej, a w nocy regeneracji. Wybierając krem i na dzień i na noc, zapewnisz skórze pielęgnację na najwyższym poziomie.

Krem do twarzy i krem pod oczy

Aplikowanie kremu do twarzy to kluczowa pielęgnacyjna czynność. Pamiętaj jednak, że skóra pod oczami również wymaga troski. Dlatego zastosuj oddzielny krem pod oczy. Ten przeznaczony do nakładania na powierzchnię całej twarzy może być zbyt ciężki dla delikatnej skóry wokół oczu. Alternatywą dla kremu pod oczy jest serum o niezwykle skoncentrowanym składzie, które również zadba o skórę odpowiednio. Ostateczny wybór – czy zastosujesz krem pod oczy czy serum, a może w ogóle z nich zrezygnujesz – należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, aby za nic nie zapominać o aplikowaniu dobrego kremu rano i wieczorem!

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *