Zalety i zastosowanie depilacji woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najstarszych i zarazem najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków. Nic więc dziwnego, że cieszy się niesłabnącą popularnością już od starożytności. Co jednak dokładnie sprawia, że mimo wielu różnych sposobów eliminacji niepożądanego owłosienia tak wiele osób wciąż decyduje się właśnie na depilację woskiem?

Jedną z największych zalet tej techniki jest fakt, że włoski usunięte zostają wraz z cebulkami, nie odrastają więc tak szybko jak w przypadku choćby golenia maszynką czy stosowania kremu do depilacji, które to metody pozwalają pozbyć się tylko zewnętrznej, widocznej na skórze części włosa. Oznacza to również, że nieprędko pojawią się nieestetyczne ciemne punkty, a także szorstka, związana z odrastaniem włosków „szczecina”.

Spokój na dłużej

W zależności od indywidualnych uwarunkowań depilacja woskiem pozwala cieszyć się gładką skórą przez trzy do nawet sześciu tygodni. Regularne wyrywanie włosów w całości sprawia ponadto, że z czasem odrastają one słabsze, cieńsze i jaśniejsze, co potrafi dodatkowo wydłużyć czas pomiędzy zabiegami, podobnie jak stosowanie specjalnych preparatów opóźniających odrost owłosienia.

Metoda szybka…

Z technicznego punktu widzenia podobny efekt osiągnąć można przy użyciu pęsety lub depilatora, są to sposoby jednak o wiele bardziej czasochłonne. Ma to znaczenie także z punktu widzenia bólu, jaki towarzyszy wyrywaniu włosków spod skóry – woskowanie pozwala istotnie skrócić czas jego trwania. Jest to więc szybki sposób na pozbycie się owłosienia nawet z dużych obszarów skóry.

…i uniwersalna

Trzeba też wiedzieć, że metodę tę wykorzystać można do depilacji nie tylko nóg czy rąk, ale też pach, okolic intymnych (również tzw. głębokie bikini), a nawet twarzy (np. wąsik czy regulacja brwi). Na woskowanie decydują się nie tylko kobiety, ale także panowie, którzy z różnych względów pragną pozbyć się owłosienia z klatki piersiowej, pośladków lub pleców.

Optymalne rezultaty

Choć depilacja woskiem może wywołać chwilowe podrażnienie, to istnieje sporo sposobów na ograniczenie tego nieprzyjemnego efektu. Istotne jest tu właściwe przygotowanie skóry przed zabiegiem, zastosowanie specjalnych preparatów po nim, a także dobór odpowiedniej techniki woskowania. Najlepiej zdać się w tej kwestii na wiedzę i doświadczenie profesjonalistów, poddając się temu zabiegowi w salonie, zwłaszcza jeśli miałoby to być nasze pierwsze zetknięcie się z tą metodą. O maksimum komfortu, higieny i bezpieczeństwa zadbają choćby specjaliści z warszawskiej przychodni High-Med, która świadczy tego typu usługi.

Efekt depilacji woskiem jest natychmiastowy – i w dodatku znacznie lepszy niż ten uzyskany dzięki maszynce lub kremom czy piankom. W przeciwieństwie do tych metod skóra jest też narażona na ewentualne podrażnienia tylko przez krótki moment. W porównaniu zaś np. z depilacją laserową wosk okazuje się zaś opcją znacznie bardziej przystępną pod względem finansowym.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *