Zawsze świeży i trwały makijaż – 5 ważnych porad

Trwały, naturalny makijaż

Aby twój makijaż był świeży i trwały przez cały dzień, należy przed nałożeniem kosmetyków odpowiednio przygotować skórę. Wklep w nią krem nawilżający i odczekaj chwilę aż się wchłonie do końca. Ułatwi to równomierne rozprowadzenie fluidu czy korektoru. Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważna gdyż wpływa na jej zdrowy i piękny wygląd.

1. Odpowiednie światło

Zawsze maluj się przy świetle dziennym, w jasnym pomieszczeniu lub przy oknie. Sztuczne światło, może sprawić, że nasz makijaż będzie za mocny na dzień lub wyjdą niedoskonałości, których nie było widać wcześniej.

2. Nie przesadzaj z pudrem

Bardzo ważne jest oszczędne używanie kosmetyków kryjących, nie chcemy przecież uzyskać efektu maski. Makijaż ma wyglądać lekko i naturalnie. Dlatego lepiej dołożyć pudru niż ścierać jego nadmiar.

3. Wykorzystaj róż by odświeżyć makijaż

Każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce róż rozświetlający. Dzięki niemu odświeżymy makijaż, wtedy gdy utraci już swoją świeżość. Wystarczy nanieść go trochę na czoło, skronie i policzki.

4. Niwelacja cieni pod oczami

Wiele kobiet ma problem z cieniami pod oczami. Aby je dobrze zakamuflować należy zaopatrzyć się w korektor pod oczy, o dwa razy jaśniejszej tonacji niż skóra w tej części twarzy. Należy nanieść odrobinę preparatu pod dolną powieką i delikatnie wklepać opuszkami palców. Korektor nakładamy też w wewnętrznym kąciku oka, aby rozświetlić spojrzenie.

5. Pełne usta

Za nim nałożysz kolor na usta, obrysuj je kredką aby wyrównać ich kształt. Jeśli przed pomalowaniem nałożysz na nie odrobinę fluidu, makijaż będzie trwalszy. Na samym końcu pociągnij usta błyszczykiem, dzięki czemu będą się wydawały pełniejsze.

Kosmetyki powinny nie tylko maskować niedoskonałości ale także pielęgnować naszą skórę, która codziennie narażona jest na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *