Znani projektanci szpilek – Lauboutin i Blahnik

Prawie każda marka damskiego obuwia posiada w swojej kolekcji szpilki. Każda z nas ma pewnie co najmniej 2-3 pary szpilek, w związku z czym znajdziemy duży wybór tych butów w każdym sklepie obuwniczym. Jest jednak kilka renomowanych, światowych marek, które specjalizują się w tworzeniu, modnych, pięknie wykonanych szpilek.

Niestety światowa renoma niesie za sobą również wysoką cenę i mało kto może sobie pozwolić na zakup kilku par szpilek znanych projektantów. Poniżej chcielibyśmy przedstawić Wam dwie znane kobietom na całym świecie, kultowe marki specjalizujące się w szpilkach.

Christian Louboutin

Christian Louboutin - projektant szpilek
Christian Louboutin – projektant szpilek

Christian Louboutin to francuski projektant butów, który zapoczątkował swoją linię szpilek na początku lat 90-tych. Laboutin od 12 roku życia uciekał ze szkoły i wkradał się do paryskich nocnych klubów gdzie podglądał występy tancerek. Chyba stąd wzięło się jego zainteresowanie damskimi butami, w szczególności szpilkami.

Szpilki Loubotin - czerwone podeszwy
Szpilki Louboutin

Szpilki tego projektanta cechuje duża ekstrawagancja i odwaga, a znakiem rozpoznawczym szpilek Christian Louboutin jest czerwona podeszwa. Należy również dodać, że ta marka szpilek jest bardzo popularna wśród amerykańskich i europejskich gwiazd kina i muzyki.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik - projektant szpilek
Manolo Blahnik – projektant szpilek

Manolo Blahnik to z kolei projektant hiszpański, urodził się w 1942 roku, a jego rodzice pochodzili z Czech. Buty projektuje już od 30 lat, a jego szpilki stały się popularne wśród zamożnych kobiet całego świata. Popularność jako projektant damskiego obuwia zdobył już w latach 70-tych.

Szpilki Manolo Blahnik
Szpilki Blahnik

Przez całą swoją karierę Manolo Blahnik zdobył szereg nagród i wyróżnień przyznawanych ludziom mody. W 2003 roku Muzeum Designu w Londynie otworzyło nawet obszerną wystawę prezentującą buty tego projektanta.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *