Zrób dobre wrażenie na szefie i kolegach z pracy

Dress code w pracy kobiety

Podobno „nie szata zdobi człowieka”. Prawda jest jednak taka, że to właśnie po przez rodzaj garderoby oceniamy druga osobę. To co mamy na sobie, ma bardzo duże znaczenie w tym jak postrzegają nas inni. Jeśli pracujemy w poważnej, szanującej się formie, ubranie adidasów i zwykłego t-shirtu uznane by było za całkowity brak profesjonalizmu.

Każda kobieta sukcesu powinna wiedzieć jaki strój założyć do biura aby dobrze się prezentować i wzbudzać szacunek w śród współpracowników i potencjalnych klientów. Często, to jak powinnyśmy wyglądać zależy od miejsca jakie zajmujemy w danej firmie. Jeśli jesteś dyrektorem lub menadżerem, powinnaś podkreślać ubiorem swoje poważne stanowisko. Przydadzą tu się idealnie skrojone garsonki, żakiety i koniecznie szpilki. W tych zestawach ubrań na pewno będziesz wyglądać elegancko i kobieco. Jeśli zajmujesz niższe stanowisko, możesz pozwolić sobie na więcej niezależności. Twoim niezbędnikiem będą zgrabne jeansy, koszule, dopasowane żakiety, spódnice ołówkowe i szpilki.

Pomysł na ubiór do pracy

Kolory które najlepiej sprawdzają się w biurze to czerń przełamana bielą lub czerwienią. Te zestawy sprawdzają się idealnie, bez względu na to czy wybierasz się na firmowy lunch czy też spotkanie biznesowe. Unikaj zbyt jaskrawych kolorów typu róż, żółty, jaskrawo zielony itp. Twój wygląd to również wyrażanie szacunku dla zatrudniającego i współpracowników. Jesteś identyfikowana z firmą w której pracujesz, dlatego powinnaś ją dobrze reprezentować. Im lepiej jesteś ubrana tym większy respekt wzbudzasz, pokazując, że szanujesz swoją pracę i podchodzisz do niej poważnie.

Oprócz garderoby, bardzo ważny jest wygląd twojego makijażu, paznokci czy fryzury. Masz być schludna i zadbana a bez wątpienia pomoże Ci to w osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *